Značka pietro filipi je k mání. Mezi zájemci i Maláčová

ČTK ČTK
15. 9. 2011 9:00
Firma má přes 50 vlastních prodejen a roční tržby půl miliardy Kč
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Veronika Skálová

Praha - Jedna z největších českých oděvních značek - pietro filipi - je na prodej. Investiční fond Genesis Capital se chce zbavit svého 58procentního podílu.

Hospodřáské noviny přinesly informaci, že jedním ze zájemců je společnost Luxury Brand Management (LBM), v níž má majoritní podíl Michaela Maláčová, manželka finančníka Zdeňka Bakaly.

"Hledáme kupce, naše investice už splnila účel," řekl deníku ředitel Genesis Capital Jan Tauber. Zájemců je podle něj víc, konkrétnější být ale nechtěl. Fond do firmy vstoupil v roce 2004 a investoval tehdy 63 milionů korun, svůj podíl se snaží prodat už dva roky.

Firma má přes 50 značkových prodejen 

LBM se odmítla vyjádřit. Koupě oděvní značky by přitom podle listu spadala do obchodního konceptu, který firma má. "Mým cílem v příštích pěti letech je vytvořit z LBM Group silnou mezinárodní obchodní skupinu, zaměřenou na life style a prodej luxusního zboží," uvedla již dříve Maláčová.

LBM provozuje například soutěž Česká Miss, kterou založila a vede právě Maláčová.

Oděvní značka pietro filipi na trhu působí 18 let. Inspirace Itálií se prosadila v názvu české firmy i v módě. Expandovat do zahraničí jí pomohly hlavně prostředky Genesis Capital. V regionu střední a východní Evropy provozuje 53 značkových prodejen. Oděvy šije na Slovensku a v Číně. Podle zatím posledních známých odhadů byly loňské tržby firmy pietro filipi 450 až 500 milionů korun.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy