Značka pietro filipi je k mání. Mezi zájemci i Maláčová

ČTK ČTK
15. 9. 2011 9:00
Firma má přes 50 vlastních prodejen a roční tržby půl miliardy Kč
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Veronika Skálová

Praha - Jedna z největších českých oděvních značek - pietro filipi - je na prodej. Investiční fond Genesis Capital se chce zbavit svého 58procentního podílu.

Hospodřáské noviny přinesly informaci, že jedním ze zájemců je společnost Luxury Brand Management (LBM), v níž má majoritní podíl Michaela Maláčová, manželka finančníka Zdeňka Bakaly.

"Hledáme kupce, naše investice už splnila účel," řekl deníku ředitel Genesis Capital Jan Tauber. Zájemců je podle něj víc, konkrétnější být ale nechtěl. Fond do firmy vstoupil v roce 2004 a investoval tehdy 63 milionů korun, svůj podíl se snaží prodat už dva roky.

Firma má přes 50 značkových prodejen 

LBM se odmítla vyjádřit. Koupě oděvní značky by přitom podle listu spadala do obchodního konceptu, který firma má. "Mým cílem v příštích pěti letech je vytvořit z LBM Group silnou mezinárodní obchodní skupinu, zaměřenou na life style a prodej luxusního zboží," uvedla již dříve Maláčová.

LBM provozuje například soutěž Česká Miss, kterou založila a vede právě Maláčová.

Oděvní značka pietro filipi na trhu působí 18 let. Inspirace Itálií se prosadila v názvu české firmy i v módě. Expandovat do zahraničí jí pomohly hlavně prostředky Genesis Capital. V regionu střední a východní Evropy provozuje 53 značkových prodejen. Oděvy šije na Slovensku a v Číně. Podle zatím posledních známých odhadů byly loňské tržby firmy pietro filipi 450 až 500 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy