Změna u tří áček: zisk a jen dobře prodejná auta

Ekonomika Ekonomika
31. 3. 2010 9:46
Největší síť autobazarů chce prodávat méně aut, ale víc vydělat

Praha - Skupina autobazarů AAA Auto loni vydělala 1,2 milionu eur, tedy asi 30 milionů korun. Vrací se tak po roce k zisku, protože rok předtím ji nezájem o automobily srazil do ztráty 32,4 milionu eur.

Tržby společnosti však stále klesaly: o 44 procent na 165,1 milionu eur. Firma, s jejíž akciemi se obchoduje i na burze v Praze, to oznámila v oficiální zprávě pro investory.

Bazary AAA Auto loni prodaly přes 37 tisíc ojetých aut, tedy opět méně než před rokem (pokles o 38,5 procenta). Firma zavírala kvůli krizi pobočky v Polsku, Maďarsku a Rumunsku - a tomu přičítá pokles tržeb.

Denny: hlavní je zisk

Firma dosáhla lepších výsledků v prodeji, než se na trhu čekalo. "Přestože se v ekonomice objevují náznaky zlepšení, tak pokračující slabost spotřebitelské poptávky by měla být nadále limitujícím faktorem hospodaření společnosti," uvedl generální ředitel Anthony Denny. Zdůraznil však, že splnil hlavní cíl: návrat k zisku.

Firma ho dosáhla i díky úsporám: například snížila personální náklady o 51 procent a marketingové výdaje o 43 procent.

Strategií skupiny v době ekonomické recese je soustředit se pouze na nejziskovější trhy v České republice a na Slovensku a upřednostnit zisk před růstem prodeje. Firma se proto bude soustředit na nejlépe prodejné modely.

AAA Auto působí na trhu 18 let, uvedla ČTK. Vlastníkem téměř tří čtvrtin akcií je Anthony Denny. Zbytek se obchoduje na burzách v Praze a Budapešti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy