Zálohy ušetřilo přes 3500 nezaměstnaných klientů ČEZu

Ekonomika Ekonomika
18. 5. 2009 18:05
Lidé využívají akce ČEZu, který jim odpouští zálohy na elektřinu.

Brno - Částku přesahující  22 tisíc korun mohou od dubna ušetřit lidé, kteří přišli nečekaně o práci. Na zálohách za elektřinu.  Akci ČEZ proti krizi, s níž  energetický gigant přišel spolu s pojišťovnou Kooperativa, už využilo 3574 nezaměstnaných.

Nabídka platí pro ty, kdo přišli o práci a zaregistrovali se na úřadu práce. Z akce jsou však vyloučeni všichni, které v uplynulém roce ČEZ odpojil kvůli dluhům. Akci nemohou využít ani lidé, kteří před ztrátou zaměstnání pracovali bez přerušení méně než šest měsíců.

Tři měsíce bez záloh

Lidé s „dobrou platební morálkou" nemusí po dobu tří měsíců platit zálohy za elektřinu a to až do výše 7 500 na jednu zálohu. Namísto nich náklady uhradí právě Kooperativa, u které ČEZ svým zákazníkům pro případ ztráty zaměstnání sjednal pojištění.

„Jasně si uvědomujeme, že můžeme prosperovat pouze v prosperující zemi. V době, kdy celé České republice hrozí ekonomická krize, nemůže největší domácí firma zůstat stát stranou. Záleží nám na našich zákaznících i fungující ekonomice, proto přicházíme s iniciativou, která napomůže z části krizi zmírnit," uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Martin Roman, když společnost svůj záměr oznámila.

Úlevu od záloh na elektřinu v těžkých časech připravil ČEZ také pro podnikatele. Ti mohou posunout splatnost zálohy na elektřinu až o 30 dní. V letošním roce tak namísto 12 záloh zaplatí jen 11 z nich a poslední uhradí až v dalším roce.

Nabídka platí do konce letošního roku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hrad chce v čele antimonopolního úřadu náměstka vnitra Mlsnu

Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, píšou Lidové noviny (LN). Podle nich prosazuje Mlsnu do čela antimonopolního úřadu Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice. Současný šéf ÚOHS Petr Rafaj v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém. K Rafajovu odvolání už prezidenta vyzvali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Prezident se k jejich argumentům nevyjádřil.

Podle LN prosazuje někdejšího předsedu Legislativní rady vlády Mlsnu do čela antimonopolního úřadu prezident. "Chce ho tam Hrad. Je na něm shoda mezi představiteli koalice," řekl deníku nejmenovaný důvěryhodný zdroj. Že je jednačtyřicetiletý Mlsna jen krůček od postu ÚOHS, potvrdil LN i člen vlády, který si nepřál být jmenován. Reakci premiéra Babiše ani ministra vnitra Hamáčka se deníku nepodařilo získat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy