Zájem o půjčky pro mladé po prvotním náporu mírně klesl, k dispozici je stále 300 milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 8. 2018 17:27
Zájem o státní půjčky na bydlení pro mladé po středečním prvotním náporu mírně ochabl. Vyplývá to z údajů Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Fond během čtvrtka přijal 45 žádostí za necelých 50 milionů korun. Ve středu, během prvního dne programu, to bylo 256 žádostí za 299,2 milionu korun. O státní půjčku až dva miliony korun na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení mohou žádat mladé rodiny do 36 let. Příjem žádostí bude podle mluvčí SFRB Karolíny Smetanové pokračovat i v dalších dnech. "Čekali jsme, že zájem bude vyšší," řekla Smetanová. Zatím je pro letošní rok vyčleněno asi 650 milionů korun, k dispozici tak stále je zhruba 300 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

V Praze čekaly na levnou půjčku na bydlení od státu desítky lidí

V Praze čekaly na levnou půjčku na bydlení od státu desítky lidí | Video: František Grossmann
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy