Zachránci Slavie prodali podíl ve fotovoltaické firmě

Ekonomika Ekonomika
6. 10. 2011 9:42
Natland Group prodal podíl v Energy 21
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Finanční skupina Natland Group známá z posledních měsíců svým angažmá v záchraně fotbalové Slavie prodala podíl ve společnosti Energy 21 fondu Mid Europa Partners.

Zpeněžila tak svou investici do jednoho z největších provozovatelů solárních elektráren ve střední a východní Evropě. "Obnovitelné zdroje energie ale pro nás stále zůstávají mimořádně atraktivní oblastí. Zvažujeme investice do dalších konkrétních projektů," uvedl Tomáš Raška, partner Natland Group.

Cena transakce nebyla zveřejněna.
 
Energy 21 vznikla v roce 2007 a jako první patřila mezi investory do oblasti solární energetiky v České republice. V tuzemsku má celkem 33 solárních elektráren, jejichž celkový výkon dosahuje 62 MW, což odpovídá 3,3 procentu instalovaného výkonu. Působí také na Slovensku.

 

Právě se děje

před 19 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy