Zachránci Slavie prodali podíl ve fotovoltaické firmě

Ekonomika Ekonomika
6. 10. 2011 9:42
Natland Group prodal podíl v Energy 21
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Finanční skupina Natland Group známá z posledních měsíců svým angažmá v záchraně fotbalové Slavie prodala podíl ve společnosti Energy 21 fondu Mid Europa Partners.

Zpeněžila tak svou investici do jednoho z největších provozovatelů solárních elektráren ve střední a východní Evropě. "Obnovitelné zdroje energie ale pro nás stále zůstávají mimořádně atraktivní oblastí. Zvažujeme investice do dalších konkrétních projektů," uvedl Tomáš Raška, partner Natland Group.

Cena transakce nebyla zveřejněna.
 
Energy 21 vznikla v roce 2007 a jako první patřila mezi investory do oblasti solární energetiky v České republice. V tuzemsku má celkem 33 solárních elektráren, jejichž celkový výkon dosahuje 62 MW, což odpovídá 3,3 procentu instalovaného výkonu. Působí také na Slovensku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny můžou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Novela volebního zákona zachová 14 krajů i dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Volební novela zachová 14 volebních krajů. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem, jak to variantně navrhla vláda, je kvůli postoji Senátu mimo hru. Novela také přinese dva zvýšené limity pro vstup koalic do horní komory. Novinářům to ve čtvrtek po jednání vedení obou komor řekli jejich předsedové Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Sněmovna by podle jejího předsedy Vondráčka mohla volební novelu schválit během měsíce. Mimořádná schůze k lidovecké volební novele, o kterou požádala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), bude podle Vondráčka zřejmě příští čtvrtek. Na další mimořádné schůzi bude projednána i vládní volební novela, o kterou vládní poslanci teprve požádají.

Na tom, jaké budou vstupní limity pro vstup koalic do Sněmovny, zatím podle Vystrčila dohoda není. Ve hře je například to, že by dvoučlenné koalice potřebovaly získat alespoň sedm procent voličských hlasů a vícečlenné devět procent. Bez zavedení těchto limitů by koalice musely získat k zisku poslaneckých mandátů pět procent hlasů stejně jako jednotlivé strany a hnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy