Zachránci Slavie prodali podíl ve fotovoltaické firmě

Ekonomika Ekonomika
6. 10. 2011 9:42
Natland Group prodal podíl v Energy 21
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Finanční skupina Natland Group známá z posledních měsíců svým angažmá v záchraně fotbalové Slavie prodala podíl ve společnosti Energy 21 fondu Mid Europa Partners.

Zpeněžila tak svou investici do jednoho z největších provozovatelů solárních elektráren ve střední a východní Evropě. "Obnovitelné zdroje energie ale pro nás stále zůstávají mimořádně atraktivní oblastí. Zvažujeme investice do dalších konkrétních projektů," uvedl Tomáš Raška, partner Natland Group.

Cena transakce nebyla zveřejněna.
 
Energy 21 vznikla v roce 2007 a jako první patřila mezi investory do oblasti solární energetiky v České republice. V tuzemsku má celkem 33 solárních elektráren, jejichž celkový výkon dosahuje 62 MW, což odpovídá 3,3 procentu instalovaného výkonu. Působí také na Slovensku.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy