Výprodej Orca: zbavilo se i části pozemků v Bubnech

Veronika Skálová Veronika Skálová
7. 12. 2010 10:49
Developer potřebuje peníze, restrukturalizoval svůj dluh.
Orco se zbavilo 10 tisíc čtverečních metrů z celkem 25 hektarů, které vlastní v Bubnech. Měla na nich vyrůst čtvť za desítky miliard.
Orco se zbavilo 10 tisíc čtverečních metrů z celkem 25 hektarů, které vlastní v Bubnech. Měla na nich vyrůst čtvť za desítky miliard. | Foto: Orco group

Praha - Dva pražské kancelářské komplexy a část pozemků v Bubnech, kde měla vzniknout nová moderní čtvrť, prodala developerská skupiny Orco Property Group.

Komplexy Vysočanská Gate, Jeremiášova Office Building a 10 tisíc čtverečních metrů v Bubnech označované jako North East Corner mají podle serveru Patria.cz, který o záměru developera informoval, hodnotu 30,7 milionu eur, tedy asi 768 milionů korun.

Menší kanceláře Jeremiášova koupila firma JAMP za 2,6 milionu eur, druhý komplex za 20 milionů eur a pozemky v Bubnech za 8,1 milionu eur odkoupila společnost Skanska Property. Jde o část z celkem 25 hektarů, které Orco v Bubnech vlastní, pozemky jsou určené k výstavbě komerčních nemovitostí.

"Jsme potěšeni, že Skanska Property sdílí shodnou vizi a velká očekávání do budoucna ohledně rozvoje území Bubny, které se nachází v širším centru Prahy," uvedl výkonný ředitel Orca Aleš Vobruba.

Spolu s informací o prodejích, které jsou "v souladu se strategií skupiny Orco", oznámil developer, který nyní pracuje na své záchraně, změnu splatnosti dluhopisu původně splatného v roce 2012.

Podle záchranného plánu, který v květnu schválil pařížský soud se splatnost dluhu, který přesahuje 24 miliard eur, rozloží až do roku 2020. První 2 procenta budou splacena ke konci dubna příštího roku, po pěti procentech vždy do konce dubna pak v letech 2012 až 2016, dalších 10 procent v roce 20171, 14 procent v roce 2018, 20 procent v roce 2019 a konečně 29 procent v roce 2020.


 

Právě se děje

před 55 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy