Výpadek radarového systému ochromil leteckou dopravu

ČTK ČTK
6. 7. 2012 21:10
Problémy mělo Německo, v Mnichově museli zrušit přes 100 letů
Mnozí cestující měli v pátek smolný den. Ilustrační snímek.
Mnozí cestující měli v pátek smolný den. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Mnichov - Výpadek radarového systému ochromil v pátek leteckou dopravu nad Německem.

Problémy byly v Bavorsku či Sasku. V Mnichově bylo podle agentury DPA zrušeno přes 100 letů. Technické potíže v řízení letového provozu nad Německem se odrazily i na zpoždění několika spojů směřujících do České republiky.

Mnichovské letiště, které je druhé největší v Německu, dnes odpoledne na dvě hodiny takřka utichlo. Stroje nesměly startovat ani přistávat a byly odkláněny jinam. Dotklo se to tisícovek turistů i byznysmenů. Mnoho letů bylo zpožděno. Situace se postupně začala normalizovat až pozdě odpoledne.

Částečně uzavřen byl vzdušný prostor nad Bavorskem, Saskem a Saskem-Anhaltskem.

Dopady měly potíže i na mezinárodní lety. "Žádný let sice zrušen nebyl, ale například na lince mezi Mnichovem a Prahou dosáhla doba zpoždění jednotlivých letů až čtyř hodin," řekla ČTK mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Letadlo Lufthansy, které původně mělo na ruzyňském letišti dosednout v 16:40, podle informací na stránkách pražského letiště přistálo deset minut před osmou. Podobně zpožděný přílet měl údajně i následující spoj s pravidelným příletem 20:15. Ostatní linky směřující přes Německo byly podle Krejčí zpožděny o desítky minut.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Letecká doprava v ČR.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy