Visa spustila platby přes chytré telefony

Tereza Holanová Tereza Holanová
28. 9. 2011 13:50
Platit přes telefon se zatím dá pouze v Evropě
Foto: VISA

Londýn - Britská společnost Visa spustila platby přes mobilní telefon. Prozatím bude technologie Person-to-Person fungovat pouze na anglicko-jazyčných aplikacích, které mají operační systém Android.

Informoval o tom ve středu ředitel skupiny Peter Ayliffe.

Nová služba podle něj reaguje na rostoucí zájem zákazníků o rychlé platby. "Způsob, jakým platíme, se s nástupem nových technologií mění," uvedl Ayliffe. Technologie podle něj bude stejně bezpečná jako bežné transakce, při kterých zákazník používá Visa kartu.

Služba zatím funguje pouze v Evropě

Mobilní platby mají umožnit převést peníze na účet kohokoliv, kdo má také kartu Visa. Na tom, zda příjemce používá telefon, podle zástupců společnosti nezáleží. Služba zatím platí pouze pro transakce v Evropě.

Aby bylo možné platbu provést, je třeba stáhnout příslušnou aplikaci pro chytrý telefon a provést registraci. Kromě toho musí mít klient Visa kartu, která tuto službu podporuje. Informaci, zda bude případně možné provést výměnu karty a zda jsou na tuto službu připravené i české banky, se redakci zatím sehnat nepodařilo.

V první fázi bude možné provádět platby pouze v domácí měně. Zahraniční transakce, podporu telefonů s jiným softwarem a platby mimo Evropu chce Visa zavést během následujících měsíců.

Na vývoji mobilních plateb spolupracovala s britskou technologickou skupinou Monitise.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy