Velorex se vrací. Ale teď jako luxusní záležitost

Veronika Skálová Radek Pecák Veronika Skálová, Radek Pecák
10. 3. 2010 12:50
Podobu tříkolky vyráběné na zákazku dnes odhalili na brněnském výstavišti
Představení nového Velorexu - pod názvem Velor-X-Trike bude jeho cena začínat na půl milionu korun.
Představení nového Velorexu - pod názvem Velor-X-Trike bude jeho cena začínat na půl milionu korun. | Foto: Veronika Skálová

Brno - Původně to bylo vozítko určené pro invalidy, které proslavil především film Vrchní prchni. Scéna, kdy se Josef Abrhám snaží předjíždět a potom ho zastaví policisté, je málem kultovní. Nyní, po šedesáti letech od začátku původního Velorexu, nastává nová éra tříkolky českého původu.

Opavský podnikatel Pavel Brída dnes na brněnském výstavišti v rámci výstavy Motosalon představil Velor-x-trike. Tvary sice upomínají na původní Velorex, uvnitř ale je všechno jinak. V závislosti na stupni výbavy, kterou si budoucí kupci zvolí, najdou uvnitř například sportovní anatomické sedačky se čtyřbodovými pásy, digitální tachometr, LCD dotykové displeje či rádio s přehrávačem.

Vyvinuta je i sportovní verze, se kterou bude možné se vyřádit na závodních tratích Ta bude osazena motorem s výkonem 220 koní a bude odlehčená. Zatímco sériový Velor-x-trike bude mít hmotnost zhruba půl tuny, sportovní R-racing zhubne zhruba o sto kilogramů.

Původní název velorex, přestože Brída spolupracuje i s jedním z tvůrců původní tříkolky, Mojmírem Stránským, v současné době použít nejde. Značku si totiž celosvětově nechal zaregistrovat jakýsi Polák.

  

 

Právě se děje

Další zprávy