Veletrh pohřebnictví se konat nebude, není o něj zájem

Tereza Holanová Tereza Holanová
10. 10. 2011 14:05
Na veletrh v Brně se přihlásilo málo vystavujících, tak jej organizátoři zrušili
Asia Funeral Expo 2008
Asia Funeral Expo 2008 | Foto: Reuters

Brno - Mezinárodní veletrh pohřebnictví Venia se letos v Brně neuskuteční. Důvodem je malý zájem vystavovatelů. Vedení společnosti Veletrhy Brno o změně informovalo na svých stránkách.

"Zájem o účast na veletrhu letos projevilo pouze třicet vystavovatelů," uvedl Jan Šmíd z týmu organizátorů projektu. Kromě českých firem se podle něj přihlásily i podniky z Polska, Německa a Slovenska.

"V posledních, řekněme, pěti letech lze pozorovat i na významnějších zahraničních veletrzích s tématikou pohřebnictví jistý pokles zájmu o prezentaci," komentuje Šmíd. Celkově se podle něj v odvětví nyní pohybuje méně financí, mimo jiné proto, že lidé i při zařizování pohřbů šetří.

Naposledy se tato akce konala v roce 2007. Tehdy na ni vystavovalo 53 firem a přišlo 772 návštěvníků, z toho 112 zahraničních. Letos v listopadu se měla po čtyřech letech na brněnské výstaviště vrátit.

Organizátoři si přitom slibovali zvýšení zájmu, protože se poprvé spojili s partnerským polským veletrhem Memento.

"V případě, že by v budoucnu došlo ke zvýšení zájmu vystavovatelů o pořádání veletrhu, rozhodne vedení společnosti Veletrhy Brno o případném opětovném zařazení Venia - Memento do veletržního kalendáře," stojí na webu brněnského organizátora.

Veletrh představoval jediný svého druhu v Česku. Poprvé se uskutečnil v roce 1995, od roku 1996 do roku 2004 se konal ve dvouletých intervalech. Zatím poslední ročník se konal v roce 2007.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy