Ve Frankfurtu opět stávkují zaměstnanci letiště

ČTK ČTK
6. 3. 2012 12:44
Tentokrát chtějí vyšší platy zaměstnaci, kteří odbavují zavazadla
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem - Frankfurtské letiště dnes zasáhla další stávka. Práci přerušili zaměstnanci, kteří mají na starosti odbavování zavazadel.

O dopadech protestu na leteckou přepravu zatím podle agentury DPA nejsou žádné informace.

Stávkující požadují zvýšení mezd a delší dovolenou. Frankfurtské letiště již minulý měsíc zasáhla série stávek pozemního personálu, která vedla ke zrušení stovek letů, včetně některých do České republiky.

Předchozí protesty zaměstnanců začaly v polovině února, když zkrachovala jednání o mzdách a pracovních podmínkách. Minulý týden však německý soud označil stávky za nezákonné a nařídil jejich ukončení.

 

Právě se děje

před 21 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy