V letadlech ČSA začnou servírovat větší porce

Radek Pecák Radek Pecák
25. 3. 2010 9:45
ČSA mění letový řád. Některé linky jsou posíleny, jiné naopak
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nové letecké spojení do kazašské Astany a chorvatského Dubrovníku nabídnou od začátku platnosti letního letového řádu České aerolinie. Po zimní přestávce se také obnovují lety do britského Manchesteru.

O změnách v letovém řádu, který vstupuje v platnost od neděle 28. března, informovala dnes společnost v tiskové zprávě.

Potěšitelnou změnou pro všechny, kteří využívají služeb ČSA je zejména to, že cestujícím jak v business, tak ekonomické třídě nabídnou letušky větší výběr bezplatných nápojů a vyšší kvalitu servírovaných pokrmů. "Dojde k navýšení gramáží jídel a množství zeleniny, rozšíří se výběr sortimentu masa," sdělila ředitelka komunikace ČSA Hana Hejsková. 

Rozšířena byla i nabídka periodik, která jsou na palubě cestujícím k dispozici.

Posíleny jsou lety hlavně na východ

Celkově České aerolinie v letní sezoně 2010 budou nabízet pravidelné lety do 110 destinací ve 45 zemích světa, z toho v rámci vlastní sítě spojení do 68 destinací v 38 zemích. O šest frekvencí týdně byla navýšena linka do Bělehradu, častěji budou České aerolinie létat i do Petrohradu, Damašku, Bejrútu, Káhiry a některých dalších destinací na Blízkém Východě.

Naopak méně letů bude do Ostravy, Osla, Benátek, Rigy či Stuttgartu.

ČSA dnes rovněž informovaly, že se společnosti daří zvyšovat počet transferových cestujících.  Tržní podíl Českých aerolinií v transferové přepravě na Letišti Praha dosáhl na konci loňského roku 97 %.

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy