V letadlech ČSA začnou servírovat větší porce

Radek Pecák Radek Pecák
25. 3. 2010 9:45
ČSA mění letový řád. Některé linky jsou posíleny, jiné naopak
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nové letecké spojení do kazašské Astany a chorvatského Dubrovníku nabídnou od začátku platnosti letního letového řádu České aerolinie. Po zimní přestávce se také obnovují lety do britského Manchesteru.

O změnách v letovém řádu, který vstupuje v platnost od neděle 28. března, informovala dnes společnost v tiskové zprávě.

Potěšitelnou změnou pro všechny, kteří využívají služeb ČSA je zejména to, že cestujícím jak v business, tak ekonomické třídě nabídnou letušky větší výběr bezplatných nápojů a vyšší kvalitu servírovaných pokrmů. "Dojde k navýšení gramáží jídel a množství zeleniny, rozšíří se výběr sortimentu masa," sdělila ředitelka komunikace ČSA Hana Hejsková. 

Rozšířena byla i nabídka periodik, která jsou na palubě cestujícím k dispozici.

Posíleny jsou lety hlavně na východ

Celkově České aerolinie v letní sezoně 2010 budou nabízet pravidelné lety do 110 destinací ve 45 zemích světa, z toho v rámci vlastní sítě spojení do 68 destinací v 38 zemích. O šest frekvencí týdně byla navýšena linka do Bělehradu, častěji budou České aerolinie létat i do Petrohradu, Damašku, Bejrútu, Káhiry a některých dalších destinací na Blízkém Východě.

Naopak méně letů bude do Ostravy, Osla, Benátek, Rigy či Stuttgartu.

ČSA dnes rovněž informovaly, že se společnosti daří zvyšovat počet transferových cestujících.  Tržní podíl Českých aerolinií v transferové přepravě na Letišti Praha dosáhl na konci loňského roku 97 %.

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy