Úřad zkoumá, jak Česká pošta roznáší denní tisk

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
4. 11. 2011 15:28
Antimonopolní úřad zahájil šetření na základě podnětu Mediaservisu
Foto: Radek Pecák

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prošetří podnět největšího tuzemského alternativního poskytovatele poštovních služeb Mediaservisu proti konkurenční České poště. Oznámil to tiskový mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa.

Úřad přezkoumá, zda se Česká pošta nedopouští zneužití dominantního postavení při distribuci denního tisku.

Mediaservis koncem září uvedl, že pošta používá dumpingové ceny, a porušuje tak hospodářskou soutěž na poštovním trhu. Dumpingové ceny byly podle šéfů Mediaservisu zřejmě příčinou toho, že Česká pošta od července vystřídala tuto společnost při distribuci deníků z produkce vydavatelství Vltava Labe Press (VLP).

Podle Mediaservisu lze dumpingovou cenovou politiku České pošty transparentně doložit, neboť doručovací systém pošty je téměř totožný s logistikou Mediaservisu.

Mediaservis je jediný alternativní poštovní operátor, který poskytuje své služby na celém území ČR. Společnost se specializuje na služby v oblasti mediální logistiky, poštovních služeb a telemarketingu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy