Televize Pětka a Metropol končí s výrobou pořadů

Ekonomika Petr Kučera Ekonomika, Petr Kučera
1. 2. 2013 12:15
Stanice nemají už dva měsíce peníze na provoz, investorovi obstavili majetek

Praha - Televize Pětka a Metropol končí i se zbytkem vlastní výroby pořadů, od února budou vysílat jen reprízy. Na webu též přestaly zveřejňovat program.

Informuje o tom server Médiář s odkazem na vlastní informace od zaměstnanců Pětky.

"Přestaly se vyrábět nové premiérové díly i několika posledních pořadů, které ještě tento týden pokračovaly na zábavní stanici Pětka a informačním kanálu Metropol. Nyní končí i výroba pořadů Supermáma, Na vrcholu a City Koktejl," uvádí Médiář.

Server připomíná, že stanice nemají už dva měsíce peníze na provoz, protože původnímu investorovi Luboši Měkotovi, kdysi spoluprivatizátoru Mostecké uhelné, závěrem loňska obstavili majetek.

"Týmy se vzhledem k našim neproplaceným fakturám rozpadají," cituje Médiář jednoho z klíčových zaměstnanců.

O televizi se začal zajímat majitel mediální agentury Médea a televize Barrandov Jaromír Soukup. Před necelým měsícem oznámil, že prověřuje hospodaření, zatím ale neoznámil rozhodnutí, zda Pětku a Metropol koupí.

Zájem měl také miliardář Andrej Babiš. Od plánů koupit některou z tuzemských televizí už ale ustoupil, informoval server iHned.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy