Telefónica může koupit "konkurenční" šedé operátory

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
23. 8. 2012 10:45
Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Telefónica O2

Brno - Telefónica Czech Republic může prostřednictvím své dceřiné společnosti Bonerix Czech Republic koupit podíly v několika firmách, které podnikají v oblasti správy zaměstnaneckých programů firem nabízejících služby elektronických komunikací.

Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. "Rozhodnutí je pravomocné," řekl ČTK místopředseda úřadu Michal Petr.

Majetkové změny se týkají firem Global care, TMT Czech, Hermod, Česká servisní a správní a Lakensis.

Jde o takzvané šedé operátory, kteří prakticky přeprodávají služby mobilních operátorů. Díky množstevním výhodám nabízejí levnější tarify, než na které by dosáhl zákazník individuálně. Vztahy mezi Telefónicou O2 a těmito firmami se postupně zhoršily, protože "šedí operátoři" jí začali ukrajovat stále větší část tržeb a někteří údajně nedodržovali dohodnutá omezení ohledně náboru nových klientů.

"Uskutečnění spojení neovlivní žádným způsobem tržní prostředí v oblasti správy benefitních zaměstnaneckých programů korporátních klientů mobilních telefonních operátorů," uvedl Petr.

Telefónica má některé z uvedených firem prostřednictvím společnosti Bonerix nabýt zcela, jiné pouze z části.

"Soutěžitel Bonerix je plně kontrolován společností Telefónica ČR, která v důsledku posuzovaného spojení soutěžitelů převezme do své správy benefitní zaměstnanecké programy svých korporátních klientů, které doposud spravovala prostřednictvím nabývaných subjektů," uvedl Petr.

Podle dostupných informací například společnost Global Care aktuálně obsluhuje 55 tisíc zákazníků v programu levného volání. Spravuje SIM karty všech mobilních operátorů, jejím hlavním partnerem a poskytovatelem sítě je společnost Telefónica Czech Republic.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy