Taxík v Praze? Místo auta teď můžete zkusit motorku

Petr Kučera Petr Kučera
1. 7. 2010 11:17
Výhodou má být hlavně snažší průjezd dopravní zácpou
Kromě klasického vozu taxi se v Praze lze nově svézt i motorkou.
Kromě klasického vozu taxi se v Praze lze nově svézt i motorkou. | Foto: Taxi Moto

Praha - Kromě běžného taxíku si od 1. července můžete v Praze zavolat také motorku. "Po Paříži, Madridu a Barceloně dorazila tato služba i do Prahy," říká Jakub Marek, provozovatel nové služby Taxi Moto.

Výhodou motocyklové alternativy má být hlavně rychlost, respektive snadnější průjezd dopravní zácpou. Podle provozovatele služby se jízda motorkou Suzuki Burgman 200 uskuteční v souladu se všemi dopravními předpisy a bezpečně.

Také cena je nižší než u klasických vozů taxi: Nástupní sazba činí 15 korun, kilometr jízdy přijde na 17 korun. "Kromě toho máme slevy pro studenty a stálé zákazníky," slibuje Marek.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy