T-Mobile postihl výpadek. Problémy měli velcí klienti

Ekonomika Ekonomika
25. 11. 2008 10:45
Rozsah výpadku zatím není znám

Praha - Druhý největší mobilní operátor v České republice T-Mobile již odstranil nebývale rozsáhlý výpadek své sítě.

Kolaps, k němuž došlo mezi devátou a desátou hodinou dopolední podle mluvčí společnosti Martiny Kemrové nebyl navzdory původním informacím celoplošný. "Jedná se o výpadek určitého typu privátních sítí, které používají velcí klienti," řekla Kemrová Aktuálně.cz.

Vinu za dočasnou nedostupnost služeb zřejmě nese noční změna části softwaru, která podle Kemrové "zřejmě nedopadla úplně podle našich představ."

O tom, kterých firemních zákazníků se potíže konkrétně týkaly, firma zatím nemá přesné informace. Mělo ale jít o ty klienty, jejichž čísla začínají dvojčíslím 73. Podle zjištění Aktuálně.cz nicméně problémy s mobilní sítí kromě České televize, která původně informaci o celoplošném výpadku přinesla, zaznamenaly například finanční ústavy mBank nebo ČSOB.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl dnes novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 37 policistů, což je desetina dosavadního stavu. Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy