Svatba nebude. Fortuna Loterie nenašla ženicha

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
14. 8. 2013 6:43
Loterijní skupina Fortuna Entertainment Group neuspěla při pokusu o získání strategického partnera.
Sázenky číselných her Fortuny.
Sázenky číselných her Fortuny. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Loterijní skupina Fortuna Entertainment Group neuspěla při pokusu o získání strategického partnera pro svou dceřinou firmu specializovanou na číselné hry - Fortunu Loterie. Podle informací, které publikoval deník Insider v úterním vydání, selhala postupně jednání o strategickém partnerství jak s nadnárodními loterijními giganty Intralot, Lottomatica a William Hill, tak s tuzemským Tipsportem.

"Pokus o spojení Fortuny Loterie s někým, kdo by chtěl číselné hry dál rozvíjet, nevyšel. Na vedení Penty nedorazil z Fortuny žádný návrh, který by mohl projít," popsal Insideru situaci jeden z členů investiční komise Penty, většinového majitele Fortuny. Totéž potvrdil i další manažer skupiny.

Spojení s velkým hráčem mělo Fortuně umožnit expanzi a stát se tak alespoň trochu výraznějším konkurentem dominantní Sazky. Ta po prodělaném bankrotu a pod novým majitelem, skupinou KKCG, zcela kraluje českému trhu. K Sazce směřuje více než 98 procent tržeb z číselných her.

Podle zdrojů z vedení Penty se Fortuna po krachu jednání o strategickém partnerství pokouší o náhradní řešení. Chce odkoupit síť zhruba 1600 terminálů, jejichž prostřednictvím dnes svou hru Loto prodává.

BYZNYS v placeném deníku Insider:

Co bude Penta dělat s Fortunou a v čem spočívá „náhradní řešení" kolem loterií? Čtěte v deníku Insider

 

Právě se děje

před 10 minutami

ČNB ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny, upozornila na nedostupnost bydlení

Česká národní banka ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 90 procentech. Zároveň nepovažuje nyní za nezbytné další dva limity pro poskytování hypoték obnovit a ani zpřísňovat jiné parametry pro poskytování hypoték, informovala na čtvrteční tiskové konferenci.

V červnu centrální banka zrušila u posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Předtím v dubnu zrušila limit poměru výše dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr (ukazatel DTI).

ČNB zároveň konstatovala, že pokračující silný růst cen nemovitostí v Česku zhoršil příjmovou dostupnost bydlení a způsobil nárůst nadhodnocení cen bydlení. Banka nadhodnocení odhaduje v průměru na 17 procent, ve vybraných lokalitách s vysokým podílem investičních bytů jde až o 25 procent.

ČNB současně nechala rezervu na ochranu úvěrového trhu, tzv. sazbu proticyklické kapitálové rezervy, pro všechny banky, spořitelní a úvěrní družstva a obchodníky s cennými papíry na 0,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Policie propustila muže, který naboural do brány sídla Merkelové

Řidiče, který ve středu autem narazil do příjezdové brány sídla německé kancléřky Angely Merkelové v centru Berlína, policie ve čtvrtek propustila. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že není důvod muže dále zadržovat. Případ kvůli politickému pozadí prověřuje kriminální policie. K motivu se nevyjádřila, muž ale podobný čin spáchal již před šesti lety, kdy rovněž najel do plotu kancléřství.

Auto 54letý muž popsal nápisy, které byly protiglobalizační. V roce 2014 měl na voze vzkaz o ochraně klimatu a také vyznání lásky. To, že za oběma událostmi stojí jeden člověk, potvrdilo ve středu ministerstvo vnitra.

Německá média bezprostředně po incidentu spekulovala, že muž se mohl potýkat s psychickými problémy. Podle policie ale převoz na psychiatrické oddělení není třeba. Při nehodě, která byla zřejmě úmyslná, se nikdo nezranil, škody na plotu i na voze jsou jen malé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy