Svatba nebude. Fortuna Loterie nenašla ženicha

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
14. 8. 2013 6:43
Loterijní skupina Fortuna Entertainment Group neuspěla při pokusu o získání strategického partnera.
Sázenky číselných her Fortuny.
Sázenky číselných her Fortuny. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Loterijní skupina Fortuna Entertainment Group neuspěla při pokusu o získání strategického partnera pro svou dceřinou firmu specializovanou na číselné hry - Fortunu Loterie. Podle informací, které publikoval deník Insider v úterním vydání, selhala postupně jednání o strategickém partnerství jak s nadnárodními loterijními giganty Intralot, Lottomatica a William Hill, tak s tuzemským Tipsportem.

"Pokus o spojení Fortuny Loterie s někým, kdo by chtěl číselné hry dál rozvíjet, nevyšel. Na vedení Penty nedorazil z Fortuny žádný návrh, který by mohl projít," popsal Insideru situaci jeden z členů investiční komise Penty, většinového majitele Fortuny. Totéž potvrdil i další manažer skupiny.

Spojení s velkým hráčem mělo Fortuně umožnit expanzi a stát se tak alespoň trochu výraznějším konkurentem dominantní Sazky. Ta po prodělaném bankrotu a pod novým majitelem, skupinou KKCG, zcela kraluje českému trhu. K Sazce směřuje více než 98 procent tržeb z číselných her.

Podle zdrojů z vedení Penty se Fortuna po krachu jednání o strategickém partnerství pokouší o náhradní řešení. Chce odkoupit síť zhruba 1600 terminálů, jejichž prostřednictvím dnes svou hru Loto prodává.

BYZNYS v placeném deníku Insider:

Co bude Penta dělat s Fortunou a v čem spočívá „náhradní řešení" kolem loterií? Čtěte v deníku Insider

 

Právě se děje

před 18 minutami

EU by měla být lídrem v přechodu na udržitelný rozvoj, uvedli prezidenti včetně Zemana

Evropská unie by měla být světovým lídrem v přechodu na udržitelný a klimaticky neutrální rozvoj. Ve společném prohlášení to uvedli prezidenti zemí Evropské unie včetně českého prezidenta Miloše Zeman. Dokument vydali k nedělnímu Dni Evropy a ke konferenci o budoucnosti Evropy, která v neděli začíná.

Evropští lídři vyzvali občany EU, aby využili konference, která podle nich představuje jedinečnou příležitost k formování společné budoucnosti. "Může se zdát, že za současného stavu není dostatek času na zevrubnou diskusi o budoucnosti Evropy. Právě naopak, pandemie covid-19 nám připomněla, co je v našich životech skutečně důležité: naše zdraví, náš vztah k přírodě, náš vztah s ostatními lidmi, vzájemná solidarita a spolupráce," uvedli.

Pandemie podle nich otevřela otázky o způsobu, jakým obyvatelé Evropy žijí své životy. "Ukázala silné stránky evropské integrace, ale i její slabiny. Musíme si o tom všem promluvit," uvedli představitelé EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Klub pražských zastupitelů Spojených sil odvolal z funkce předsedy Pospíšila

Zastupitelé koaličních Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) v pátek odvolali z funkce předsedy zastupitelského klubu europoslance a šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Důvodem je jeho časové zaneprázdnění. Ve funkci ho nahradil předseda magistrátního výboru pro dopravu Pavel Richter (TOP 09). Potvrdilo to několik zastupitelů Spojených sil. Pospíšil byl spolu s Hanou Kordovou Marvanovou (STAN) lídrem kandidátky Spojených sil ve volbách v roce 2018. Pospíšil rozhodnutí respektuje a nadále se bude věnovat pražské politice a výkonu mandátu zastupitele.

Pro odvolání Pospíšila hlasovalo sedm ze 13 zastupitelů Spojených sil. O možném odvolání mluvilo už několik týdnů a důvodem byla mimo jiné právě Pospíšilova vytíženost jako poslance v Evropském parlamentu, tak ve vedení pražské TOP 09. Klub na magistrátu ani zastupitelstvo Pospíšil neopouští.

"Respektuji rozhodnutí. Mám čisté svědomí a odcházím nezhrzen. V žádném případě neodcházím z pražské politiky a nadále se plně budu věnovat výkonu mandátu zastupitele," řekl Pospíšil. Důvody odvolání považuje za zástupné a za mocenský boj v klubu. "Dál to ale nechci rozvádět. Stál jsem spolu s Hanou Marvanovou u zrodu Spojených sil, což je úspěšný politický projekt, a dál budu naplňovat politický program," dodal. V metropoli má silnou podporu pražské TOP 09, proto neodstoupil v uplynulých týdnech sám, ale čekal na odvolání, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy