Student Agency zvýšila obrat o 35 procent

Veronika Skálová Veronika Skálová
15. 8. 2011 10:51
Skupina také zvýšila počet zaměstnanců na 1300, nabíral hlavně RegioJet
Student Agency stále vylepšuje své dálkové autobusy.
Student Agency stále vylepšuje své dálkové autobusy. | Foto: Student Agency

Brno - Dopravní skupina Student Agency podnikatele Radima Jančury zvýšila v prvním pololetí svůj obrat o 35 procent na 2,85 miliardy korun.

Pro letošní rok skupina, která kromě autobusové dopravy zahrnuje i vlakového dopravce RegioJet nebo prodejce dovolených Dovolena.cz, plánuje zvýšení obratu o miliardu korun na 5,5 miliardy.

"Na tomto růstu obratu se přitom ve většinové míře podílel prodej zájezdů a dovolených pod značkou dovolena.cz. Ta se za rok svého fungování vyšvihla na přední místa na trhu. Posílily i další aktivity v rámci Student Agency - prodej letenek či autobusová doprava," uvedl mluvčí skupiny Aleš Ondrůj.

Skupina zvýšila za pololetí o 30 procent i počet svých zaměstnanců na 1300, přijmala zejména pro RegioJet, který nabral více než 100 lidí na pozice palubního personálu, strojvedoucích, prodejců jízdenek či dispečersko-řídicího aparátu, vzrostl i počet zaměstnanců dovolenkového portálu.

Vlaky RegioJet:

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy