Středočeská policie řeší vykrádání zásilek. Účastnili se ho lidé z logistiky i z přepravy

ČTK ČTK
29. 12. 2017 21:25
Policisté zajistili při nich víc než 1000 kusů odcizeného zboží, půl milionu korun v hotovosti a tři luxusní vozidla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Středočeská policie obvinila osm lidí za krádeže a rozprodej zboží přepravovaného prostřednictvím logistického centra. Při dopravě zboží do areálu centra nebo přímo v něm podle kriminalistů od konce loňska brali ze zásilek převážně elektroniku. Předběžně vyčíslená škoda přesahuje dva miliony korun. Na webu to v pátek uvedl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Šest členů organizované skupiny ve věku 21 až 33 let středočeští kriminalisté zadrželi počátkem letošního prosince, později byli obviněni ještě další dva lidé a podle mluvčího to nemusí být konečný počet.

"Obviněným osobám, sedmi mužům a jedné ženě, za tuto trestnou činnost v případě prokázání viny a jejich následném odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty," uvedl Chalupa.

Obvinění pracovali v logistickém centru nebo do něj zboží vozili jako zaměstnanci přepravní společnosti. Jejich činnost kriminalisté sledovali od konce letošního května. Kvůli vyšetřování provedli 16 domovních prohlídek a deset prohlídek jiných prostor. Zajistili při nich víc než 1000 kusů odcizeného zboží, půl milionu korun v hotovosti a tři luxusní vozidla.

"Do realizace případu se zapojilo celkem 130 policistů, a to jak ze středních Čech, tak i z ústeckého krajského ředitelství policie," doplnil mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy