Středočeská policie řeší vykrádání zásilek. Účastnili se ho lidé z logistiky i z přepravy

ČTK ČTK
29. 12. 2017 21:25
Policisté zajistili při nich víc než 1000 kusů odcizeného zboží, půl milionu korun v hotovosti a tři luxusní vozidla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Středočeská policie obvinila osm lidí za krádeže a rozprodej zboží přepravovaného prostřednictvím logistického centra. Při dopravě zboží do areálu centra nebo přímo v něm podle kriminalistů od konce loňska brali ze zásilek převážně elektroniku. Předběžně vyčíslená škoda přesahuje dva miliony korun. Na webu to v pátek uvedl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Šest členů organizované skupiny ve věku 21 až 33 let středočeští kriminalisté zadrželi počátkem letošního prosince, později byli obviněni ještě další dva lidé a podle mluvčího to nemusí být konečný počet.

"Obviněným osobám, sedmi mužům a jedné ženě, za tuto trestnou činnost v případě prokázání viny a jejich následném odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty," uvedl Chalupa.

Obvinění pracovali v logistickém centru nebo do něj zboží vozili jako zaměstnanci přepravní společnosti. Jejich činnost kriminalisté sledovali od konce letošního května. Kvůli vyšetřování provedli 16 domovních prohlídek a deset prohlídek jiných prostor. Zajistili při nich víc než 1000 kusů odcizeného zboží, půl milionu korun v hotovosti a tři luxusní vozidla.

"Do realizace případu se zapojilo celkem 130 policistů, a to jak ze středních Čech, tak i z ústeckého krajského ředitelství policie," doplnil mluvčí.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Hradozámecké noci se účastní 76 památek, hlavní je hrad Pernštejn

Letošní ročník Hradozámecké noci, kdy je na památkách připraven večerní program, se uskuteční na 76 památkách po celé České republice. Hlavním centrem je letos jihomoravský hrad Pernštejn s nově rekonstruovanou osvícenskou vrchnostenskou zahradou.

Program na Pernštejně začíná v 18:00 a jeho první část je nazvaná Zahradní slavnost. Lidé mohou přicházet netypicky spodním vchodem do zahrady od hlavního parkoviště. Připraveny jsou přehlídky dobového oblečení, hudební i divadelní vystoupení. Od 21:00 se začne zahrada postupně rozsvěcet - ale pouze za využití loučí a svíček. Na hladinu hlavního bazénu budou vypuštěny svítící lampiony.

Hradozámecká noc se letos koná na 76 památkách, 14 z nich není ve správě Národního památkového ústavu. Podrobný seznam a program na jednotlivých památkách je k dispozici na stránkách NPÚ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy