Stát nemá peníze z daní. Schodek už je 71,4 miliardy

Ekonomika Ekonomika
1. 6. 2009 14:25
Už koncem dubna překonal schodek plán na celý rok
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Schodek rozpočtu se koncem května opět prohloubil. Stát hospodařil v mínusu 71,4 miliardy korun. Informovalo o tom v pondělí ministerstvo financí.

Celkové příjmy státního rozpočtu tak dosáhly koncem května 400 miliard korun a celkové výdaje 471,4 miliard korun.

Už koncem dubna překonal schodek státního rozpočtu plán na celý rok, když český stát vykázal schodek 55,7 miliardy korun.

Příjmy z daní a poplatků opět klesly - dosáhly 171,6 miliardy korun, což je meziroční pokles o 16,2 miliardy korun.

Schodek státního rozpočtu ke konci letošního května je proti stejnému období roku 2008 horší o 33,1 miliard korun. Hospodaření rozpočtu v samotném květnu skončilo ve schodku téměř 16 miliard.

Schválený rozpočet sice počítá za celý letošní rok s deficitem 38,3 miliardy korun, kvůli ekonomické krizi se však jeho výše očekává přes 150 miliard korun.

Loni stát hospodařil s deficitem 19,4 miliardy korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy