Stane se. Myši v regálech Lidlu Hanáky nerozhodily

Stane se. Myši v regálech Lidlu Hanáky nerozhodily
Žádná kolektivní vina, druhá pobočka Lidlu na druhém konci Prostějova je otevřená. Při tak dlouhé otvírací době je s podivem, že se myším mezi lidi do Lidlu vůbec chce.
Nástraha pro škodlivé hlodavce, pozor, nedotýkat se!, stojí na jedové pasti při zdi prostějovského Lidlu v ulici Újezd. Účinné látky: Bromadiolon, difenacoum, brodifacoum. Protilátka: Vitamín K1, píše se na štítku deratizérské firmy ISS, s.r.o. Podobných pastí je kolem zavřeného Lidlu spousta. Hlodavec je ale chytré zvíře a cestu za teplem a jídlem si najde vždycky.
Každopádně je na chvíli o čem psát.
Foto: Karel Toman
Karel Toman
25. 2. 2011 13:29

Lidé z okolí zavřeného supermarketu v Prostějově mají pro myši pochopení.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy