Speciál: Hyundai vtrhne do Česka

Red eko
16. 4. 2006 18:30
Nošovice - Další velká investice zahraniční firmy míří do České republiky. Korejská automobilka Hyundai svou továrnou promění krajinu u Nošovic a vytvoří tisíce pracovních míst.

Postupuje však vláda podle zákona, nebo ustupuje zahraničnímu investorovi, jen aby získala více hlasů v nadcházejících za to, že vytvořila nové pracovní místa? Bude vůbec investice korejské automobilky výhodná, nebo se po pár letech továrna bude potácet v problémech jako hranická LG.Philips Displays?

Zveřejňuje vůbec vláda všechny informace, nebo se halí do tajemna obchodního tajemství? Má občan právo vědět vše, nebo má důvěřovat svým zastupitelům? A kolik vlastně doopravdy vytvoří Hyundai nových míst?

Na tyto otázky se ptali redaktoři Aktuálně.cz a v sérii článků svým čtenářům přinášeli odpovědi. Vše důležité naleznete v následujícím přehledu.

Hyundai by měla do výstavby nové továrny v Nošovicích investovat zhruba 28 miliard korun.
Hyundai by měla do výstavby nové továrny v Nošovicích investovat zhruba 28 miliard korun. | Foto: ČT24
Stát zapomněl na své firmy

 

Foto: ČT24
Právníci ukazují na nezákonnosti

 

Foto: ČT24
Továrna Hyundai? Ano, ale něco za něco

 

Foto: ČT24
Posudek: Hyundai změní krajinu

 

Foto: ČT24
Hyundai chce do Nošovic

 

Foto: ČT24
Úřady volí nezvyklé způsoby

 

Jak by měl vypadat areál automobilky Huyndai v průmyslové zóně v Nošovicích (zdroj: Moravskoslezský kraj)
Jak by měl vypadat areál automobilky Huyndai v průmyslové zóně v Nošovicích (zdroj: Moravskoslezský kraj) | Foto: Aktuálně.cz
Pobídky pro Hyundai se vrátí do dvou let

 

Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (vlevo) a předseda Zemědělského družstva vlastníků Nošovice Jiří Vícha na tiskové konferenci v Ostravě.
Hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (vlevo) a předseda Zemědělského družstva vlastníků Nošovice Jiří Vícha na tiskové konferenci v Ostravě. | Foto: Aktuálně.cz
Mošnov díky Hyundai poroste

 

Hyundai
Hyundai | Foto: www.hyundai.com
Kraj chystá pro Hyundai tučné věno

 

Foto: Supermapy.cz
Nošovické zelí - konec značky?

 

Policie u Jiřího Paroubka
Policie u Jiřího Paroubka | Foto: Aktuálně.cz
Paroubek o Hyundai: Vyvlastnit, proč ne?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy