SkyEurope ještě nekrachuje. Firmu podrželi zaměstnanci

Ekonomika Ekonomika
15. 8. 2009 17:17
Letiště oznámilo, že nebude odbavovat lety SkyEurope
Foto: Sky Europe

* SkyEurope je největším nízkonákladovým dopravcem na pražském ruzyňském letišti * Firmu založil v listopadu 2001 Alain Skowronek a Christian Mandl s pomocí bank EBRD, ABN-Amro a fondů EU * Od zahájení letového provozu v roce 2002 je SkyEurope stále ve ztrátě

Brno - Boj o osud slovenských nízkonákladových aerolinek Sky Europe se přiostřuje.

Společnost podle serveru idnes.cz podrželi zaměstnanci, kteří souhlasili s tím, že jim firma nevyplatí červencové mzdy. Pokud by na výplatě trvali, soudem stanovený správce by činnost firmy ukončil.

Problémy firmy tím ale nekončí. Vídeňské letiště přestalo v pátek o půlnoci odbavovat odlety SkyEurope. Firma totiž nezaplatila dluhy, které podle rakouského tisku dosáhly 4 miliony eur.

"Navzdory dlouhým a intenzivním rozhovorům se SkyEurope nebyly nezaplacené dluhy do pátku 15:00 uhrazeny," uvedlo letiště. "Flughafen Wien proto do páteční půlnoci ukončí všechny služby pro SkyEurope," dodalo.

Letiště potvrdilo, že nebude poskytovat ani žádné jiné služby. Toto opatření se týká ale jen odletů z Vídně. Přilétající stroje slovenského přepravce bude letiště dál přijímat.

SkyEurope proto od soboty odbavuje vídeňské lety z Bratislavy, některé klienty přepravuje z Rakouska autobusy. Mnozí se registrují přímo na letišti v Bratislavě. Podle internetových stránek SkyEurope bude výpadek odbavení ve Vídni dočasný, náhradní režim bude platit do středy 19. srpna. Nicméně agentura APA uvedla, že vedení a SkyEurope spolu nyní nejednají.

Aerolinky by měly během víkendu z Bratislavy vypravit 11 původně vídeňských letů, všechny mají posunuté časy. Na přepravu zaregistrovaných pasažérů si pronajaly autobusy od české Student Agency.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy