Škodovku opustilo 1500 agenturních pracovníků

Ekonomika Ekonomika
13. 11. 2008 16:23
O propouštění kmenových zaměstnanců firma zatím neuvažuje
Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Škodovka se zbavuje agenturních pracovníků. Kvůli celosvětové krizi, která těžce dopadá na automobilový průmysl, jich z podniku od září odešlo na 1500. Pracovníků převážně ze Slovenska a z Polska ve firmě i nadále zůstává asi 2500.

"Na základě požadovaných výrobních kapacit a s přihlédnutím k omezení výroby aktuálně měníme počet agenturního personálu," uvádí mluvčí firmy Jaroslav Černý. Kmenových zaměstnanců by se podle vedení automobilky snižování stavů zatím dotknout nemělo.

O snížení stavu agenturních pracovníků z původního počtu 4000 přitom již delší dobu usilovaly škodovácké odbory.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy