Škodovka stěhuje sídlo do Prahy. Chce mít blíž k lidem

Tereza Holanová Tereza Holanová
4. 12. 2012 16:08
V hlavním městě máme zákazníky i partnery, vysvětluje mluvčí automobilky
Foto: Škoda Auto

Praha - Škoda Auto Česká republika, která má na starost prodej aut tuzemským zákazníkům, se přesunula z Mladé Boleslavi do hlavního města.

Důvod? Více než třetinu vozů, které se v Česku prodají, si pořizují právě lidé v Praze a Škodovka s nimi chce mít lepší kontakt.

Blíž Pražanům

Na Mladou Boleslav, která je s automobilkou svázaná pupeční šňůrou, ale firma prý nezanevře. "Všechno ostatní zůstane tam. Výroba, vývoj, exportní aktivity, centrála, centrum servisní služby, školicí středisko," vyjmenovává mluvčí firmy Jozef Baláž.

Po přesunu do Prahy bude mít podle něj česká obchodní složka blíže ke svým obchodním partnerům - ať už prodejcům nebo všem možným splátkovým společnostem, které lidem na nákup auta půjčují.

"Český zákazník bude opečováván přímo z Prahy," uzavírá Baláž. Doplňuje, že do Mladé Boleslavi, kterou firma nadále považuje za svoje zázemí, je to koneckonců pouze hodina autem.

K přesunu došlo v rámci reorganizace, která ve společnosti probíhá od letošního jara. Samostatná Škoda Auto ČR, která se nezaměřuje na nic jiného než kupce v Česku, vznikla v květnu.

Do nové centrály v pražské Michli se během následujících tří let přestěhuje většina ze stovky zaměstnanců, kteří se trhem v Česku zabývají. Výjimkou se stane Zákaznické centrum, takže Češi, kteří budou něco potřebovat, se i v budoucnu dovolají do Boleslavi.

Nová auta z Česka. Prohlédněte si vše, co teď vyrábíme:


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy