Škoda vyjíždí z potíží. V Číně prodala 100 tisíc aut

Ekonomika Ekonomika
15. 9. 2010 10:58
Prodej největší tuzemské automobilky oproti minulému roku stoupá
Foto: Škoda-auto

Mladá Boleslav - Automobilky Škoda oznámila, že díky dobrým výsledkům v Číně pokračuje růst prodeje jejích vozů.

Za prvních osm měsíců roku prodala Škoda Auto 493 200 vozů, tedy o 13,2  procenta více než před rokem. Jen v srpnu 2010 zaznamenala  Škoda Auto s 55.940 prodanými vozy nárůst o 11,5 % oproti srpnu 2009.

"V Číně náš odbyt překročil hranici 100 tisíc vozů. Těší nás především rostoucí zájem zákazníků o modely Škoda GreenLine," řekl nový šéf automobilky Winfried Vahland.

Poměry na trzích v Evropě označuje automobilůka na nadále složité. Přesto i tady zaznamenává růst prodeje.

V České republice, na domácím trhu, si její vozy koupilo od ledna 38 257 zákazníků. Podíl značky Škoda na českém trhu tím vzrostl na 33,73 procent.

V západoevropských zemích (bez Německa) dosáhla Škoda Auto nárůst prodeje o 27,4 %. Silnou poptávku po vozech značky Škoda hlásí např. trhy v Portugalsku, Norsku, Švédsku, Finsku a Velké Británii.

Nejoblíbenějšími modely značky Škoda v srpnu byly Octavia (23314 prodaných vozů), Fabia (16514), Superb (7945 vozů), Yeti (3966 vozů), Roomster (2322 vozů) a Octavia Tour (1879.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy