reklama
 
 

Škoda se svými zisky míří vzhůru

2. 8. 2006 14:35
Foto: Škoda-auto
Mladá Boleslav - Největší tuzemská automobilka pokračuje ve spanilé jízdě za enormními zisky. V prvním pololetí zlepšila své hospodářské výsledky o desítky procent.

Zatímco v prvním polovině loňského roku vykázal čistý zisk 3,9 miliardy korun, letos se může pochlubit růstem o šedesát procent na 6,4 miliardy korun.

Úspěšná byla mladoboleslavská firma i v oblasti tržeb, které jí meziročně vzrostly o 7 miliard korun na 104,4 miliardy.

Tyto výsledky v půlce roku však dávají tušit, že i na konci roku se mateřská firma Škody, tedy Volkswagen Group, může těšit na tučné zisky.

"Konsolidované výsledky v tomto období potvrdily, že skupina je na dobré cestě k dosažení stanovených hospodářských a tržních cílů pro rok 2006," řekl ČTK předseda představenstva společnosti Detlef Wittig.

Za loňský rok totiž český výrobce automobilů vykázal zisk před zdaněním ve výši 8,4 miliardy korun. Letos je to 8,2 miliardy, takže již nyní je jen krůček o toho, aby překonal výsledky roku 2005.

Stále více vozů

Dobrých výsledků firma dosáhla i díky rostoucímu prodeji svých automobilů. Meziročně zvýšila prodej svých aut o 12,5 procenta na téměř 275 tisíc vozů.

Kvůli zavádění výroby svého nového modelu, Škody Roomster, musela najmout další pracovní síly. Nyní tedy pro ni pracuje o 874 lidí více, než v loňském roce.

Co se týče trhů, tak se Škodě dařilo především v západní a ve východní Evropě. Oříškem je podle jejích představitelů střední Evropa, kde se trh s automobily vyvíjí trochu jiným směrem.

Deset milionů kousků

Asi před třemi týdny si producent aut připsal další triumf tím, že vyrobil svůj desetimiliontý automobil ve své historii.

Byla to stříbrná Octavia a firma ji věnovala Českému centru, které má za úkol propagovat Českou republiku v zahraničí.

autor: dkl, ČTK | 2. 8. 2006 14:35

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama