Mimořádná zpráva

Škoda Plzeň: Chceme stavět v Bulharsku

ČTK, eko
1. 2. 2006 11:23
Sofia - Jadernou elektrárnu stejného typu, jako je Temelín, chce stavět skupina českých firem Škoda Alliance v Bulharsku.

Skupina českých firem Škoda Alliance, vedená plzeňskou společností Škoda JS, dnes odpoledne podá konečnou nabídku na dostavění jaderné elektrárny v bulharském Belene. Kontrakt je v hodnotě 3,5 miliardy eur (přes 99 miliard korun), sdělila dnes skupina.

"Nabídka konsorcia je založena na konceptu Jaderné elektrárny Temelín v České republice - poslední jaderné elektrárny postavené v Evropě v souladu se všemi bezpečnostními požadavky EU," uvedla česká aliance podle agentury Reuters.

Škoda JS již v minulosti pro elektrárnu v Belene vyráběla. V roce 1990 sem dodala jeden reaktor. Elektrárna v Belene má být dokončena výstavbou dvou tisícimegawattových bloků. První blok by měl být uveden do provozu v letech 2010 až 2011, druhý do roku 2016.

Generálního dodavatele dostavby bude vybírat hlavní bulharská elektrárenská společnost NETC. Ministr energetiky Rumen Ovčarov řekl, že NETC prostuduje nabídky a poté bude přímo jednat s uchazeči.

Bližší informace o detailech kontraktu sdělí vedení společnosti zítra po návratu z Bulharska.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy