Škoda hlásí další rekord: Půl milionu aut za 7 měsíců

Veronika Skálová Veronika Skálová
10. 8. 2011 14:03
Nejvíce k růstu prodeje pomohla Čína, Rusko a Indie, škodovky jsou stále populárnější i v Evropě
Poprvé v historii prodala Škoda za 7 měsíců přes půl milionu aut.
Poprvé v historii prodala Škoda za 7 měsíců přes půl milionu aut. | Foto: Škoda-auto

Mladá Boleslav - Téměř o pětinu zvýšila v prvních sedmi měsících letošního roku prodej mladoboleslavská automobilka Škoda Auto.

Společnost oznámila, že od ledna do července prodala celosvětově 523 200 aut, což představuje meziroční zvýšení o 19,7 procenta. Je to také poprvé v historii, kdy se Škodovce podařilo prodat za sedm měsíců více než půl milionu aut.

"Růstové regiony jako Čína, Indie nebo Rusko se v červenci svým dvojciferným růstem pro značku Škoda vyvíjely skvěle," konstatoval člen představenstva firmy pro oblast prodeje Jürgen Stackmann.

V Číně zvýšila Škoda dodávky o 15,4 procenta, v Rusku o 22,7 procenta, a v Indii dokonce o 70,1 procenta.

Prodeje ale rostly i v zemích západní Evropy (o 24 procent celkově), nejrychleji roste Škoda v Nizozemí, kde prodala o 53,2 procenta více aut než loni. Dvojciferné tempo ale měl růst prodeje i v Rakousku, Belgii, Francii či Švýcarsku.

Ze zemí střední a východní Evropy se prodej na Ukrajině zvýšil o 54,8 procenta, ve Slovinsku o 9,3 procenta a v Polsku o 3,7 procenta.

V domovském Česku rostla Škoda o 9,6 procenta rychleji než celkový trh.

Obrazem: Takhle vznikají škodovky v Šanghaji:


 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy