Škoda bude vyrábět nový rodinný vůz za 300 tisíc

Ekonomika Ekonomika
4. 11. 2009 23:01
Šéf Auto Škoda Jung oznámil, že do nových modelů automobilka investuje 52 miliard.
Foto: Radek Pecák

Praha - Mladoboleslavská automobilka Škoda už kuje plány pro měsíce, kdy úplně skončí velká krize, která postihla tento obor. Předseda představenstva firmy Reinhard Jung prohlásil, že škodovka bude v dalších pěti letech investovat 52 miliard korun do vývoje nových modelů.

Jungovy výroky přinesl britský magazín Autocar.

Mezi novými vozy bude i automobil pro „spořivé klienty", tedy rodinný vůz typu sedan v cenovém rozpětí 260 až 310 tisíc korun.
Škodovka hodlá využít zájem o levné vozy, který přišel s propadem poptávky a drtivým tlakem na snižování cen. Jung popsal ve zmíněném rozhovoru, že nové auto bude mířit velikostí i cenou mezi octavii a fabii.

„Nejsme konkurent Dacie, ale budeme pokrývat jejich nabídku," řekl magazínu Jung.

Škoda Auto nyní nabízí auta od 220 tisíc (nejlevnější fabia) či od 270 tisíc (nejlevnější octavia) až po luxusní nový kombík řady Superb.

Vyzkoušeli jsme nejdražší auto ze škodovky - čtěte ZDE

Auto Škoda je jedna z rozhodujících firem tuzemské ekonomiky. Za prvních devět měsíců roku vydělala 2,8 miliardy korun, tedy o 67,5 procenta méně než před rokem. "Prodávají se hlavně menší a levnější auta než v loňském roce," vysvětlil propad v ziscích Škody pro Aktuálně.cz generální ředitel Volkswagen Group v Rusku Martin Jahn. "A také jsou poměrně velké slevy," dodal.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy