Šéf Škody: do 10 let budeme vyrábět dvojnásobek aut

Veronika Skálová Radek Pecák Veronika Skálová, Radek Pecák
17. 9. 2010 12:25
Nový předseda představenstva má s mladoboleslavskou značkou velké plány.
Dvojnásobný počet škodovek budou továrny podle nového šéfa vyrábět do deseti let.
Dvojnásobný počet škodovek budou továrny podle nového šéfa vyrábět do deseti let. | Foto: Aktuálně.cz

Mladá Boleslav - V čele Škody Auto stojí Winfried Vahland jen málo přes dva týdny a už se netají svými velkými plány do budoucna.

"Do deseti let se bude vyrábět dvakrát tolik vozů škoda než v současnosti," řekl Vahland na páteční oslavě výročí nářaďovny Škoda. Ta už 110 let vyrábí nářadí nejen pro automobilový průmysl.

"Každý rok chceme uvádět na trh až tři nové modely," doplnil Vahlanda Michael Oeljeklasu, člen představenstva Škody Auto za oblast výroby a logistiky.

Škoda Auto dodala v loňském roce svým zákazníkům 685 tisíc vozů, což bylo o 1,4 procenta víc než v roce 2008. Největší nárůst zájmu zaznamenala automobilka v Číně.

Nejprodávanějšími modelovými řadami byla Octavia a Fabia. Už v březnu automobilka avizovala, že pro letošní rok očekává prodejní rekord.

Nové šéfové chtějí mít Škodu precizní

Tradici výroby nářadí oba noví členové vedení Škody chválí. Winfried Vahland konstatoval, že tato tradice je pro automobilku velkou konkurenční výhodou a do budoucna by měla ještě posílit.

"Nářaďovna pro zákazníky bezprostředně zviditelňuje preciznost našich vozů. Preciznost se nově stane ústřední hodnotou značky Škoda," poznamenal.

Vedení mladoboleslavské škodovky se obměnilo na přelomu prázdnin poté, co z jejího čela odešel do penze po třech letech Reinhard Jung. Winfried Vahlad v posledních letech působil jako šéf automobilky Volkswagen v Číně.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy