Šéf ČD-telematika skončil, personální změny proběhly i v dozorčí radě

ČTK ČTK
9. 10. 2018 19:05
Miroslav Řezníček skončí příští týden ve funkci předsedy představenstva, z dozorčí rady odchází poslanec Milan Feranec.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČD - Telematika

Praha - Šéf telekomunikační společnosti ČD-Telematika Miroslav Řezníček příští týden ve funkci předsedy představenstva skončí. Změnilo se také obsazení dozorčí rady podniku, kde ve funkci předsedy nahradí poslance Milana Ferance (ANO) šéf Českých drah Miroslav Kupec, sdělil mluvčí Českých drah Radek Joklík. ČD jsou většinovým vlastníkem podniku.

"Dozorčí rada dnes vzala na vědomí, že panu Řezníčkovi skončí 17. října mandát," řekl Joklík. Novou smlouvu už Řezníčkovi nenabídla a v představentvu firmy ho nahradí dosavadní finanční ředitel podniku David Wolski. Nově složené představenstvo si poté zvolí svého předsedu.

Další změny se udály v dozorčí radě firmy. Z pozice předsedy odstoupil poslanec Feranec, jehož nástupcem se stal současný generální ředitel mateřských Českých drah Kupec. Feranec řekl, že se rozhodl odstoupit proto, aby radu mohl vést Kupec.

Feranec ovšem v radě neskončil úplně a pokračovat bude jako řadový člen. Vedle těchto změn valná hromada podniku odvolala z dozorčí rady Tomáše Drmolu a Romana Vaigela. Ve funkci navíc skončil také bývalý šéf ČD Pavel Krtek.

Vedle Kupce se novým členem rady stal šéf Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda, který bude jejím místopředsedou. Další členové rady Robert Ševela, Vladimír Bařinka a Milan Gajdoš zůstali. Počet členů rady se tak snížil na šest.

Změny v dozorčí radě ČD-Telematika mohou podle informací ČTK souviset také s plánem ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) odpolitizovat vedení ČD a jejich dceřiných společností. Odvolaný Vaigel byl zástupcem ČSSD. Feranec ze stejného důvodu v létě skončil také v čele dozorčí rady ČD. Drmola pak do konce října opustí místo náměstka pro majetek v SŽDC.

ČD-Telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi. Firmě loni meziročně klesly tržby o 257 milionů korun na 1,47 miliardy korun. O 3,3 procenta na 51,4 milionu korun se snížil čistý zisk společnosti.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 24 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy