Sazka spouští kurzové sázky po internetu, pomůže Jágr

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
18. 9. 2012 11:25
Základní výhodou sazkabet.cz je v porovnání s konkurencí absence manipulačního poplatku
Televizní losování Sazky.
Televizní losování Sazky. | Foto: Petr Protivánek

Praha - Loterijní společnost Sazka spustila přehledný portál pro kurzové sázení pod názvem sazkabet.cz. Chce si tak ukrojit větší část trhu, v níž dosud nominují konkurenční firmy Fortuna a Tipsport.

"Základní výhodou sazkabet.cz je v porovnání s konkurencí absence manipulačního poplatku," říká marketingová a obchodní ředitelka Sazky Jana Studničková. Novinku bude opět propagovat Jaromír Jágr.

"Do konce roku hodláme naše týdenní náběry na kurzovém sázení zdvojnásobit," plánuje Studničková. Registrace z původního portálu Sazky sazkatip.cz zůstávají všem hráčům v platnosti.

Sazka sázková kancelář, vlastněná skupinami PPF a KKCG, převzala podnikatelskou činnost společnosti Sazka loni v listopadu poté, co se Sazka dostala do insolvence a následně do konkurzu.

Hlavní oblastí podnikání firmy jsou číselné loterie. Jejich hraní na internetu však tuzemské zákony neumožňují.

Lidé v Česku loni do kurzových sázek vložili 16,4 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o sedm procent. Mírně se snížil zájem hráčů o klasické kurzové sázky v kamenných sázkových kancelářích, naopak u internetového kurzového sázení se vložené částky zvýšily.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 33 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy