RWE hrozí pokuta za příliš vysoké zálohy na plyn

Veronika Skálová Veronika Skálová
24. 2. 2009 14:40
Společnost RWE podle úřadu nejspíš poškodila své odběratele když bezdůvodně nahttp://seznam.cz/stavila vyšší zálohy.
Bude RWE platit po správním řízení pokutu?
Bude RWE platit po správním řízení pokutu? | Foto: RWE

Brno - Kvůli příliš vysokým zálohám na plyn čekají nejspíš společnost RWE Transgas potíže. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž s plynovým gigantem zahájil správní řízení.

"Důvodem je možné zneužití dominantního postavení v oblasti dodávek plynu, konkrétně pak stanovení záloh za dodávky zemního plynu svým odběratelům," uvedl místopředseda úřadu Robert Neruda.

Úřad podezírá společnost, že více než 150 tisícům zákazníků stanovila loni v září nepřiměřeně vysoké zálohy a trvala na jejich placení. Výše těchto záloh podle ÚOHS totiž výrazně převyšovala předpokládanou reálnou roční spotřebu jednotlivých odběratelů.

"Je pravděpodobné, že tímto jednáním byla způsobena újma spotřebitelům, kteří jsou omezeni v možnosti nakládání s danými finančními prostředky," dodal Neruda.

Úřad má také za to, že z nepřiměřeně vysokých záloh měla RWE finanční prospěch, protože s těmito prostředky mohla nakládat, aniž by je reálně vydělala.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy