Rozjezd nové loterie radikálně snížil zisky Fortuny

Ekonomika Ekonomika
3. 11. 2011 8:40
Zisk Fortuny kvůli rozjezdu loterie spadl o 58 pct na 58 milionů.
Nové loterie Fortuny
Nové loterie Fortuny | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Sázková společnost Fortuna Entertainment Group vytvořila ve třetím čtvrtletí zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) 2,3 milionu eur (asi 57,8 milionu korun), což je zhruba o 58 procent než loni.

Výsledek silně zaostal za odhady analytiků a za jeho zhoršením jsou především náklady na rozjezd loterie. Hrubý výnos po vyplacení výher se zvýšil o 9,2 procenta na 23,1 milionu eur (zhruba 581 milionů Kč). To je naopak lepší výsledek, než předpovídali analytici.

Fortuna přijala v prvních třech čtvrtletích letošního roku zhruba o desetinu sázek víc než ve srovnatelném období loňského roku.

Fortuna, s jejímž akciemi se obchoduje na burze v Praze, oznámila tyto výsledky v oficiální zprávě o svém hospodaření.

Na jejích tržbách má radikální podíl hlavně sázení přes internet. "Ve třetím čtvrtletí výsledky sportovního sázení nadále rostly díky velkému rozmachu sázení pres internet. Věříme, že již velmi brzy budeme moci nabídnout internetové sázení v Polsku
na základě udělené licence," uvedl generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy