RegioJet začal dobývat Slovensko, první jízdou zdarma

ČTK Jan Němec ČTK, Jan Němec
4. 3. 2012 12:22
Na trase Bratislava-Komárno bude provozovat státem dotovanou osobní dopravu
RegioJet vyjede z Bratislavy
RegioJet vyjede z Bratislavy | Foto: RegioJet

Bratislava - Český železniční dopravce RegioJet odstartoval v neděli na Slovensku státem dotovaný provoz osobních vlaků. Jezdit bude na 100 kilometrů dlouhé trase Bratislava-Dunajská Streda-Komárno.

Nabízí více spojů a cestující bude vozit v modernějších soupravách než státní přepravce, který se z trati stáhl.

RegioJet nasadil na Slovensku nízkopodlažní klimatizované soupravy od kanadského výrobce Bombardier s tím, že chtějí, "aby cestující cestoval kvalitními jednotkami", jak řekla generální ředitelka Student Agency Martina Blahová při oficiálním zahájení komerčního provozu RegioJetu.

Příchod nového dopravce na slovenské železnice dopoledne na bratislavském hlavním nádraží ohlašovaly mažoretky s hudebním doprovodem, které lákaly Slováky na bezplatnou jízdu vlakem, do konce března navíc nasadil jen symbolické jízdné.

RegioJet uvedl, že v prvních hodinách využilo jeho služeb více než tisíc cestujících.

RegioJet ze skupiny Student Agency bude provozovat v obou směrech dohromady více než 50 spojů denně. To představuje zhruba dvojnásobné navýšení kapacity proti předchozímu jízdnímu řádu státních drah.

Nejvíc souprav bude jezdit mezi slovenskou metropolí a Dunajskou Stredou. Nejrychlejší spoj zvládne tuto 47 kilometrů dlouhou trasu za 38 minut.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy