Pumpy Pap Oil změní majitele, úřad dal Maďarům zelenou

Obchod nyní posvětil antimonopolní úřad, MOL Group získá pětiprocentní tržní podíl
Pohonné hmoty. Ilustrační foto
Pohonné hmoty. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil spojení maďarské ropné a plynárenské společnosti MOL Group se společnostmi Pap Oil a Bohemia Realty Company.

MOL Group tak převezme více než 120 čerpacích stanic Pap Oil a bude jich mít v Česku 149, čímž získá pětiprocentní podíl na trhu. Rozhodnutí už je pravomocné, informoval v tiskové zprávě ÚOHS.

MOL Group se tak stane pátým největším hráčem na českém trhu, na němž už působí prostřednictvím společnosti Slovnaft Česká republika, která se kromě distribuce pohonných hmot zabývá i geofyzikálním průzkumem a projektováním elektráren.

"Posuzovali jsme dopady fúze na trh maloobchodního prodeje pohonných hmot na čerpacích stanicích. Vzhledem k nízkému tržnímu podílu na celostátní i lokální úrovni nebude mít spojení vliv na hospodářskou soutěž. Naopak vznikne konkurence pro Benzinu, OMV, Čepro či Shell," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Společnost Pap Oil je dosud provozovatelem čerpacích stanic, některé měla pronajaté pod svou značkou právě od společnosti Bohemia Realty Company, kterou MOL také kupuje.

Původně maďarský koncern MOL Group je mezinárodní společnost s aktivitami ve 40 zemích v Evropě, Severní Africe, na Středním východě a zemích Společenství nezávislých států. Zaměstnává více než 32 tisíc lidí po celém světě.

Uskutečnění prodeje MOL Group oznámila už na začátku července. Cenu transakce však společnost nezveřejnila.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Čerpací stanice v ČR.

 

Právě se děje

Další zprávy