První let obřího boeingu v českých barvách se odkládá

red eko
13. 11. 2008 17:50
První let dálkového Boeingu 767 z Prahy se odkládá na prosinec
letadlo z flotily Travel Service
letadlo z flotily Travel Service | Foto: Travel Service

Praha - První let společnosti Travel Service dálkovým Boeingem 767 z Prahy do Thajska se odkládá. Původně plánovaný listopadový odlet se podle informací Aktuálně.cz přesouvá až na 6. prosince. Milovníci velkých strojů si tak na první komerční start největšího letadla v "českých barvách"  budou muset ještě pár týdnů počkat. 

"Přesunuli jsme původně plánovaný listopadový termín zájezdu, ve kterém se počítalo s letem na Boeingem 767 na prosinec. Rozhodně to ale neznamená, že se počet letů během zimy sníží. Jen se posunou do pozdějšího jara," potvrzuje Tomáš Brejcha, mluvčí Čedoku.

Právě cestovní kancelář Čedok bude na dálkových letech posílat na dovolenou nejvíce svých klientů. Vyjma nich budou na palubě Boeingu v první fázi ještě zákazníci Firo-tour, ESO Travel a cestovní kanceláře Alexandria. Boeing 767 bude tuto zimu z Česka létat bez mezipřistání do Thajska a na Kubu.

Letadlo Boeing 767 pojme v konfiguraci pro Travel Service 260 pasažérů. Zatím největším letounem, jehož domovským letištěm je Ruzyně, je Airbus A310. To patří do flotily ČSA a vejde se do něj 209 cestujících. Z pohledu počtu pasažérů je pak největší Airbus A321. V konfiguraci pro ČSA s ním může letět 212 cestujících.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy