Přetahování o Sazku: Komárek použil Vítkovu taktiku

Ekonomika Ekonomika
2. 2. 2011 9:30
Na scéně je další velký věřitel loterijn í společnosti Sazka, ropný magnát Karel Komárek.
Show pokračuje, o Sazku se hlásí další zájemce, ropný magnát Karel Komárek (na snímku cirkusové představení v Sazka Aréně, dnes O2 aréně)
Show pokračuje, o Sazku se hlásí další zájemce, ropný magnát Karel Komárek (na snímku cirkusové představení v Sazka Aréně, dnes O2 aréně) | Foto: Jan Langer

Praha - Realitní magnát Radovan Vítek potvrdil, že prozatím skončila jeho jednání s managementem Sazky o převzetí této společnosti. V prohlášení, které zveřejnil přes svou firmu CPI, viní z krachu jednání Aleše Hušáka, generálního ředitele Sazky, a naopak chválí Hušákova vyjednavače Martina Ulčáka.

Ulčák a jeho firma eInvest patří mezi čtyři firmy, které se oficiálně ucházejí o Sazku tím, že podali nabídku akcionářům. Vítek tak ještě neučinil, ale v postupném převzetí Sazky je ze všech nejdál díky nákupům jejích dluhů.

Nejnověji potvrdil zájem o Sazku podnikatel Karel Komárek a jeho společnost KKCG. Vydal se Vítkovou cestou: poté, co Sazka odmítla jeho oficiální nabídku, skoupil pohledávky Sazky od banky Fortis a stal se tak věřitelem loterijní společnosti.

Z Vítka a Komárka se tak stali přímí konkurenti v boji o Sazku.

Vítek uvádí, že vlastní bankovní pohledávky za Sazkou v celkové hodnotě 1,45 miliardy korun, většinu po splatnosti. Vlastní také zhruba 30 procent dluhopisů, kterými Sazka financovala stavbu vysočanské arény.

Komárek podle informací MF Dnes vlastní pohledávky v hodnotě 1,5 miliardy korun: kromě úvěru od Fortisu má také okamžitě splatné směnky.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 57 minutami

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy