Prazdroji klesl zisk. I kvůli nezaměstnanosti

Radek Pecák Radek Pecák
10. 6. 2010 12:15
Tržby poklesly ještě více. O 2,5 procenta
Foto: Plzeňský Prazdroj

Plzeň - O jedno procento nižší zisk než v předcházejícím finančním roce dosáhl největší tuzemský pivovar Plzeňský Prazdroj. Zisk před zdaněním tedy činil 4,686 miliardy Kč. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě o hospodářských výsledcích.

Tržby z prodeje zboží, vlastních výrobků a služeb byly 15,411 mld. Kč, což je o 2,5 procenta v meziročním srovnání méně.

Finanční rok skončil Prazdroji na konci března.

„Plzeňský Prazdroj  dosáhl těchto výsledků v obtížných ekonomických podmínkách. Trh ovlivnilo výrazné zvýšení spotřební daně a DPH v lednu i růst nezaměstnanosti. Po několika letech růstu spotřeba na českém pivním trhu již druhý rok po sobě poklesla," řekl Doug Brodman, generální ředitel společnosti  Plzeňský Prazdroj.

Modernizoval se hlavně pivovar ve Velkých Popovicích 

"V posledním fiskálním roce jsme odvedli na daních 4,4 miliardy Kč a obrat obchodní spolupráce s dodavateli a výrobci se vyšplhal na 6,2 miliardy Kč, z toho většinu inkasovaly české subjekty," píše se v tiskové zprávě s komentáři k výsledkům.

Ve skončeném fiskálním roce Prazdroj investoval do rozvoje a modernizace 1,2 miliardy korun. Největším investičním projektem loňského finančního roku bylo dokončení instalace fermentačních tanků v pivovaru ve Velkých Popovicích

V kalendářním roce 2009 Prazdroj prodal 10,5 milionu hektolitrů piva.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy