Práci na internetu hledají častěji tanečníci než lékaři

Veronika Skálová Veronika Skálová
2. 1. 2012 11:45
Nejoblíbenějším oborem je administrativa a obchod, uvedl portál Jobs.cz
Práce v administrativě nevyžaduje příliš vysoké vzdělání ani speciální dovednosti, proto je tak oblíbená.
Práce v administrativě nevyžaduje příliš vysoké vzdělání ani speciální dovednosti, proto je tak oblíbená. | Foto: Jan Langer

Praha - Nejpopulárnější práce byla v loňském roce v administrativě, naopak lékaři nebo astronomové práci přes internet příliš často nehledají. Ze svých statistik zahrnujících přes 131 tisíc životopisů, to vyčetli provozovatelé portálu Jobs.cz.

Popularita administrativních profesí, kam spadají také asistenti, pomocníci pro elektronické zpracování dat nebo recepční, je pochopitelná, podobně jako u oblasti obchodu, která byla druhá nejpoptávanější ze strany uchazečů.

"Vysoký zájem je dán i relativně nízkými kvalifikačními požadavky na pozice v administrativě. Naopak v obchodu, už musejí ti, kteří chtějí uspět, prokázat širší spektrum schopností. Obchodníci také bývají pod větším tlakem co do pracovních výsledků - i proto je tento segment spojen s celkem vysokou fluktuací," uvedl Tomáš Ervín Dombrovský, mluvčí společnosti LMC, která portál Jobs.cz provozuje.

Pouhé tři životopisy na portálu vystavili sexuologové, anesteziologové, oftalmologové a psychiatři. Pro lékařské profese ale internet nebývá hlavním způsobem, jak práci najít - nejčastěji využívají osobních kontaktů při upozornění na volnou pozici a pak osloví přímo zaměstnavatele.

Velmi málo byly ale zastoupeny také životopisy astronomů, hodinářů nebo filologů. Větší problém mají zřejmě se sháněním práce promítači, kterých hledalo práci celkem 43, sommeliéři, kteří vystavili 85 životopisů a tanečníci, kterých hledala práci více než stovka.

Zajímavé dotazy se objevily ve fulltextovém vyhledávání na portálu. Uchazeči například hledali výrazy "dřevo" nebo "brigáda erotický přivýdělek".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Kristýna Plíšková vypadla v Nur-Sultanu v 1. kole s nasazenou Gračovovou

Jediná česká účastnice tenisového turnaje v Nur-Sultanu Kristýna Plíšková vypadla v kazašské metropoli v prvním kole. Devětadvacetiletá tenistka podlehla v úvodní den Astana Open sedmé nasazené Varvaře Gračovové z Ruska 3:6 a 6:7.

Plíšková porazila Gračovovou v červenci na antukovém turnaji nižší kategorie v Bělehradu, dnešní odveta vyšla na tvrdém povrchu jednadvacetileté Rusce. Sestra světové trojky Karolíny Plíškové udělala v zápase 10 dvojchyb, za stavu 5:4 v druhém setu nevyžila při podání soupeřky tři setboly a závěrečný tie-break prohrála.

před 45 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy