PPF prodala za sedm miliard svůj podíl v Mittal Ostrava

Ekonomika Ekonomika
12. 11. 2009 8:40
Investiční skupina tím z oceláren jako akcionář vystupuje, Mittal je naopak ovládá
Foto: Eva Matějková

Praha, Ostrava - Investiční skupina PPF prodala svůj podíl v ocelárně Arcelor Mittal Ostrava. Za Svých 13,8% akcií získala skoro sedm miliard- celkem 6 879 524 000 korun.

Arcelor Mittal tím v ostravské ocelárně zvýší svůj podíl na 96,4%, zatímco PPF z ní jako akcionář vystoupí. Uzavření transakce už není podmíněno souhlasem žádné třetí strany.

"Skupina PPF opět prokázala svou schopnost uskutečnit komplexní transakci a dosáhnout vzájemně přijatelného řešení s jednou z největších světových korporací." Zhodnotil obchod Jiří Šmejc, akcionář skupiny PPF.

Skupina PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin v regionu střední a východní Evropy. Aktiva skupiny přesahují 10 mld. eur.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy