Poště vypadl systém, nešlo zaplatit složenky

Ekonomika Ekonomika
30. 11. 2011 17:06
Na všech pobočkách lze jen vyzvedávat a posílat dopisy a balíky, jiné služby nefungují
Dopis a balík poslat a vyzvednout lze, online služby ale nefungují.
Dopis a balík poslat a vyzvednout lze, online služby ale nefungují. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslat balík, dopis, nebo vyzvednout doporučenou zásilku sice na pobočkách České pošty ve středu před pátou odpoledne možné bylo, na všech poštách ale vypadly online služby.

Informoval o tom server iDnes. Podle něj nefungovaly tři hodiny platby Sipo, výplata složenek nebo služby Czech Point. Nefunguje ani pošta online, kterou využívají zejména velcí zákazníci jako jsou internetové obchody.

"Jedná se o výpadek kritického prvku centrální komunikační infrastruktury České pošty. Je to hardwarová chyba. Velmi se omlouváme našim klientům za vzniklé potíže, na závadě pracujeme a v nejbližší době by měla být odstraněna," uvedla pro iDnes mluvčí pošty Marta Selicharová.

Po sedmnácté hodině začaly pošty fungovat opět normálně.


 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy