Poště vypadl systém, nešlo zaplatit složenky

Ekonomika Ekonomika
30. 11. 2011 17:06
Na všech pobočkách lze jen vyzvedávat a posílat dopisy a balíky, jiné služby nefungují
Dopis a balík poslat a vyzvednout lze, online služby ale nefungují.
Dopis a balík poslat a vyzvednout lze, online služby ale nefungují. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslat balík, dopis, nebo vyzvednout doporučenou zásilku sice na pobočkách České pošty ve středu před pátou odpoledne možné bylo, na všech poštách ale vypadly online služby.

Informoval o tom server iDnes. Podle něj nefungovaly tři hodiny platby Sipo, výplata složenek nebo služby Czech Point. Nefunguje ani pošta online, kterou využívají zejména velcí zákazníci jako jsou internetové obchody.

"Jedná se o výpadek kritického prvku centrální komunikační infrastruktury České pošty. Je to hardwarová chyba. Velmi se omlouváme našim klientům za vzniklé potíže, na závadě pracujeme a v nejbližší době by měla být odstraněna," uvedla pro iDnes mluvčí pošty Marta Selicharová.

Po sedmnácté hodině začaly pošty fungovat opět normálně.


 

Právě se děje

před 33 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy