Pošta bude vozit lidi a opravovat auta, řekl její šéf

ČTK ČTK
20. 10. 2012 7:58
Česká pošta plánuje do budoucna dopravu lidí na venkově svými postbusy
Česká pošta plánuje do budoucna dopravu lidí na venkově.
Česká pošta plánuje do budoucna dopravu lidí na venkově. | Foto: Radek Pecák

Praha - Česká pošta, která tento týden oznámila, že bude od ledna informovat dlužníky o výši jejich dluhu, plánuje do budoucna po vzoru sousedního Rakouska dopravu lidí na venkově svými postbusy a nevylučuje například ani opravy aut.

Vyplývá to z rozhovoru jejího generálního ředitele Petra Zatloukala pro sobotní Lidové noviny.

"Téměř do každé vesnice v Česku jezdí naše dodávky třikrát denně. Proč toho tedy nevyužít a nesvézt mezi vesnicemi těch sedm školáků do školy nebo babičku k doktorovi? Já sám pocházím z vesnice, která má 200 obyvatel a kde na autobus téměř nenarazíte. Vůbec přitom nechci konkurovat okresním dopravcům. Do těch vísek stejně jezdíme, můžeme si tak snížit náklady na obsluhu pošt a ještě vyjít lidem vstříc, tak proč toho nevyužít?" řekl Lidovým novinám Zatloukal.

Pošta podle něj už tuto službu v současnosti testuje na jižní Moravě.

Za dlouhodobé téma Zatloukal v rozhovoru pro LN označil možnost platit na poštách platebními kartami.

Nelíbí se mu poplatky karetních asociací, které by jim lidé museli za platby hradit. Naznačil ale, že se rýsuje možnost brzké dohody. Lidé by tak kartami na poštách mohli platit už v příštím roce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy