Podnikatelé dostali návod, jak volit: ODS a Top09

Ekonomika Ekonomika
21. 4. 2010 10:01
Žebříček podnikatelských preferencí vedou pravicové strany, propadly Věci veřejné.
Budou hostinští volit pravici? Podle jejich stavovské Unie by to tak mělo být
Budou hostinští volit pravici? Podle jejich stavovské Unie by to tak mělo být | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Drobní podnikatelé, živnostníci i lidé ze středně velkých firem dostali doporučení, koho volit v květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Unie malých a středních podniků v Česku totiž vydala žebříček, v němž sestavila politické strany podle toho, jakou podporu pro podnikání slibují.

Kdyby o výsledku voleb rozhodovali podnikatelé, pak by největší favorit, sociální demokracie, skončila až čtvrtá, vítězství by společně dosáhly ODS a Top09.

Unie, v jejímž čele stojí poslanec David Šeich (ODS) a která má v čestném předsednictvu Mirka Topolánka, s uspokojením konstatuje, že se všechny politické strany zavazují k boji s byrokratickou zátěží, k posílení silniční sítě a rozvoji železniční dopravy, ale také k rozšíření projektů PPP (spolupráce státu a soukromého sektoru).

Pravicové strany ODS i TOP 09 používají podle Unie shodně slova: zlepšit, zjednodušit, sjednotit, zrychlit, ale chybí konkrétnější návrhy, jakými nástroji toho docílí. Levicová ČSSD zase v očích podnikatelů předkládá rozpracovanější program, jenže se snaží vyhovět všem stranám, což vede k protichůdným cílům, jak konstatuje Unie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy