Pobočné závody zkrachovalého OP Prostějov už mají kupce

ČTK ČTK
14. 6. 2012 13:39
Své pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, požádali o více než dvě miliardy korun
Foto: Petr Protivánek

Prostějov - Většina bývalých pobočných závodů zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP) i poslední funkční část někdejší největší textilky v zemi, výroba takzvaných měřenek, už mají kupce. Výtěžek z prodeje insolvenční správkyně OP Miloslava Horská zatím nezveřejnila. Do dražby nyní míří celý areál výrobního prostějovského závodu.

"Proces prodeje je z hlediska bývalých poboček OP ukončen v Konici. U areálů v Lošticích, Jeseníku, Drahanech, Brodku u Konice či Uherském Hradišti byly nabídky podány. Čekáme na rozhodnutí zajištěného věřitele, České spořitelny, zda je bude akceptovat. Pouze o areál v Ostravě zatím nikdo neprojevil zájem, proběhne další kolo výběru," řekla Horská.

Do výběrového řízení zamíří po bývalých pobočných závodech prostějovský areál textilky. "V první fázi je ale potřeba prodat technologie a zásoby závodu. Vše se snažím směřovat k tomu, aby se tak stalo ještě letos," uvedla insolvenční správkyně.

Znalecký posudek firmy TPA Horwath odhadl podle deníku E15 cenu výrobního areálu v Prostějově včetně správních a výrobních budov, skladů, kolejové vlečky, parkoviště a dalších částí na 170 milionů korun.

Své pohledávky vůči OP nárokuje podle informací v insolvenčním rejstříku 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. Znalci hodnotu podniku odhadli na zhruba miliardu Kč. V dobách, kdy Oděvní podnik provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10 tisíc lidí, nyní jich zaměstnává několik stovek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy