Pobočné závody zkrachovalého OP Prostějov už mají kupce

ČTK ČTK
14. 6. 2012 13:39
Své pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, požádali o více než dvě miliardy korun
Foto: Petr Protivánek

Prostějov - Většina bývalých pobočných závodů zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP) i poslední funkční část někdejší největší textilky v zemi, výroba takzvaných měřenek, už mají kupce. Výtěžek z prodeje insolvenční správkyně OP Miloslava Horská zatím nezveřejnila. Do dražby nyní míří celý areál výrobního prostějovského závodu.

"Proces prodeje je z hlediska bývalých poboček OP ukončen v Konici. U areálů v Lošticích, Jeseníku, Drahanech, Brodku u Konice či Uherském Hradišti byly nabídky podány. Čekáme na rozhodnutí zajištěného věřitele, České spořitelny, zda je bude akceptovat. Pouze o areál v Ostravě zatím nikdo neprojevil zájem, proběhne další kolo výběru," řekla Horská.

Do výběrového řízení zamíří po bývalých pobočných závodech prostějovský areál textilky. "V první fázi je ale potřeba prodat technologie a zásoby závodu. Vše se snažím směřovat k tomu, aby se tak stalo ještě letos," uvedla insolvenční správkyně.

Znalecký posudek firmy TPA Horwath odhadl podle deníku E15 cenu výrobního areálu v Prostějově včetně správních a výrobních budov, skladů, kolejové vlečky, parkoviště a dalších částí na 170 milionů korun.

Své pohledávky vůči OP nárokuje podle informací v insolvenčním rejstříku 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. Znalci hodnotu podniku odhadli na zhruba miliardu Kč. V dobách, kdy Oděvní podnik provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10 tisíc lidí, nyní jich zaměstnává několik stovek.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy