Platby daní v hotovosti budou omezeny

ČTK, eko
16. 11. 2005 10:07
Praha - Ministerstvo finanací chce omezovat platby daní v hotovosti na finančních úřadech.

Ministerstvo financí chce postupně omezovat toky hotovostních plateb na přepážkách finančních úřadů. Důvodem je zvýšení bezpečnosti pracovníků úřadů a posílení bezhotovostních plateb a snížení nákladů na zajištění bezpečnosti. ČTK o tom dnes informovalo MF.

Mladá fronta Dnes napsala, že sněmovnou nepozorovaně prošla změna, která znemožňuje platit daně nad deset tisíc korun v hotovosti. Změna začala platit 11. listopadu.

MF uvedlo, že jen v loňském roce bylo na finančních úřadech zaplaceno asi deset miliard korun. Náklady na zajištění bezpečnosti pak dosáhly nejméně 50 milionů korun.

"Vzhledem k tomu, že jednání s bankami o tom, aby si neúčtovaly při platbách daní poplatky, nebyla úspěšná a jednání s Českou poštou o zavedení speciálních složenek pro platbu daní zatím nebyla ukončena, připravilo MF pozměňovací návrh, kterým dojde v příštím roce ke zrušení tohoto limitu," napsalo MF v dnešním prohlášení.

To znamená, že platby daní na FÚ v hotovosti budou v příštím roce ještě bez omezení. Od roku 2007 ale bude zaveden pro hotovostní platby na finančních úřadech limit půl milionu korun. V dalších letech se tento limit bude postupně snižovat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy