Pivní Oskary pro hospody v Kostelci a U hrocha

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
31. 1. 2012 18:30
Anketa časopisu Pivo, Bier & Ale ukázala mínění znalců českého piva
Ilustrační snímek z 80. let, hostinec U Bonaparta v Praze na Malé Straně.
Ilustrační snímek z 80. let, hostinec U Bonaparta v Praze na Malé Straně. | Foto: Stanislav Tůma

Praha - Nejlepším českým hostincem je podle speciálního časopisu o pivě Pivo, Bier & Ale Zájezdní hostinec Černokosteleckého pivováru v Kostelci nad Černými lesy. V hlavní kategorii prvního ročníku výročních cen časopisu byla hodnocena atmosféra podniku, kvalita a výběr piva a kvalita kuchyně.

V rámci slavnostního večera v pražském Klášterním pivovaru Strahov ocenění obdrželi vítězové celkem 16 kategorií.

Nejlepší českou hospodou se díky kvalitě piva a atmosféře místa stala pražská pivnice U Hrocha. Nejlepší pivotékou je Pivkupectví v pražských Nuslích. Nejlepší pivovarskou prodejnu podle měsíčníku mají v Pivovaru Černá Hora.

Mezi oceněnými osobnostmi roku jsou například manželé Tkadlecovi, kteří loni znovuotevřeli pivovar v Úněticích u Prahy. Za dlouhodobý přínos pro české pivovarnictví byl oceněn například Josef Tolar, který byl dlouhá léta sládkem Budějovického Budvaru.

První tuzemský speciální časopis o pivě Pivo, Bier & Ale vychází od loňského ledna. Každý měsíc šéfredaktor Pavel Borowiec vydává 5000 kusů periodika a údajně všechna čísla prodá, zejména ve speciálních prodejnách piva, jež dnes nabízejí hlavně produkty z minipivovarů.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Tradiční český hostinec: Černokostelecký pivovár Kostelec nad Černými lesy
Česká hospoda: U Hrocha, Praha
Pivní bar: Zlý časy, Praha - Nusle
Pivní bar a restaurace: Kulový blesk, Praha
Pivovarský hostinec s vlastním pivem: Klášterní pivovar Strahov, Praha
Pivovarská restaurace: Antošův pivovar s krčmou Slaný
Pivotéka: Pivkupectví, Praha - Nusle
Pivovarská prodejna: Pivovar Černá Hora
Pivovar s vlastním hotelem, hostincem a dalšími službami: Chodovar, Chodová Planá
Mistr výčepní v hostinci: Bohouš Hanzík, U Jelínků, Praha
Mistr výčepní v pivním baru: Jiří "Bejček" Stehlíček, První pivní tramway Praha * Klára Valuchová, Pivovarský klub Praha
Osobnost roku - pivovar s výstavem do 1000 hl: Martin a Adam Matuškovi, Pivovar Matuška, Broumy
Osobnost roku - pivovar s výstavem do 10.000 hl: Lucie a Štěpán Tkadlecovi, Únětický pivovar
Osobnost roku, nezávislé pivovary s výstavem do 400.000 hl: Miloš Hrabák, ředitel Pivovaru Vyškov
Osobnost roku, pivovar s výstavem nad 400.000 hl: Roman Havlík a Petr Menšík, Pivovar Svijany
Dlouholetý přínos pro české pivovarnictví: Pavel Jákl, publicista a historik * prof. Gabriela Basařová * Josef Tolar, dlouholetý sládek Budějovického Budvaru

 

Právě se děje

před 2 minutami

Muž se během nouzového stavu vloupal do sanitek, hrozí mu až osm let ve vězení

Až osm let ve vězení hrozí muži, který se začátkem května vloupal do dvou sanitek a dvou osobních aut v pražské Krči. Muž z místa odnesl záchranářskou bundu a stříbrný kufřík, z aut ukradl i peněženku a doklady. I s poškozením vozidel způsobil škodu 20 000 korun. Muži hrozí vyšší, až osmiletý trest, jelikož čin spáchal v době nouzového stavu, informoval ve středu policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž, kterého policisté hledají, se do aut vloupal na oploceném pozemku rodinného domu, kde si ho všiml majitel. Než se však stačil obléci, muž utekl. Ještě předtím majiteli stačil říct, že zabloudil a že na místě natáčí dokument o záchranné službě. Případ policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

TOP 09 půjde ve Středočeském kraji do voleb se Zelenými a Hlasem

TOP 09 půjde do podzimních krajských voleb ve Středočeském kraji v koalici se Stranou zelených a hnutím Hlas. Kandidátku povede místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob, dvojkou bude bývalý místopředseda Evropského parlamentu a předseda Hlasu Pavel Telička. Třetí místo na kandidátní listině náleží zastupitelce Mladé Boleslavi ze Strany zelených Janě Krumpholcové. Do voleb subjekty půjdou jako Spojenci pro Středočeský kraj. Zástupci stran to řekli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně, po které podepsali koaliční dohodu.

"Středočeský kraj potřebuje nahradit současné papalášství kompetencí. Lidé, kteří jej dnes vedou, myslí zejména na sebe, své zájmy, nikoli na občany. Stejně jako v jiných krajích i zde chceme pohnout s řešením sucha, infrastruktury, kvalitou školství," řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Vztahy s Prahou jsou zkalené, řekl mluvčí Kremlu. Kontakty s vedením Česka nejsou v plánu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým vedením se podle něj v nejbližší době neplánují. Peskov podle agentury Interfax odpovídal novinářům na otázku týkající se vztahů s Českem na pozadí špionážních skandálů.

Interfax připomněl úterní zadržení poradce šéfa Roskosmosu, bývalého novináře Ivana Safronova, kterého podle jeho obhájců ruská kontrarozvědka podezírá z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Agentura připomněla také spekulaci o chystaném útoku na pražské politiky, po které Praha vyhostila dva ruské diplomaty a Moskva reagovala recipročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy