Philips a Hyundai? Podívejte se z nebe

Martin Žucha, Tomáš Netočný
3. 10. 2006 23:19
Nošovice - Jak se rodí prosperita? Možná, že v továrně uprostřed krajiny. Může se jmenovat LG Philips nebo třeba Hyundai. Uvnitř: VIDEO.
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

U Hranic stojí továrna, která na první pohled budí dojem luxusu. Je nová a lesklá. Měl to být symbol prosperity, ale není. LG Philips Hranice nestačil tempu na trhu a končí.

Nová naděje se však rodí několik desítek kilometrů dál. Korejská společnost Hyundai chce v Nošovicích pod Beskydami vyrábět stovky tisíc automobilů. Také tady to voní prosperitou.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z NEBE

 

 

 

Právě se děje

před 55 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 58 minutami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy